fakty.interia.pl - RSS Feed

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

Tusk zmienił plany, tłumaczył dlaczego. Wiceminister: Symboliczne

W piątek rano Donald Tusk zmienił plany dotyczące swojej wizyty w woj. podlaskim. ​Według wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, który jest posłem z tego regionu, lider PO "nie chciał wysłuchać samorządowców i mieszkańców, którzy chcieli przypomnieć skandaliczne decyzje rządu PO-PSL". Z kolei sam były premier tłumaczył, że gospodarz...

"Proszę coś z tym zrobić". Premier odpowiada Tuskowi

- Projekt Nord Stream 2 bardzo mocno wspiera Europejska Partia Ludowa. Panie Donaldzie - to pan jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, o ile wiem. Proszę coś z tym zrobić - tak na apel Donalda Tuska o poparcie senackich poprawek do "ustawy gazowej" zareagował premier Mateusz Morawiecki.

Poznań: Waldemar B. prawomocnie skazany za zabójstwo Zyty Michalskiej

​Sąd Apelacyjny w Poznaniu utrzymał w piątek w mocy wyrok sądu pierwszej instancji skazujący Waldemara B. na 25 lat więzienia za zabójstwo Zyty Michalskiej w 1994 roku. Wyrok jest prawomocny.

Jak rozwinie się fala Omikrona? Minister podał dwa scenariusze

- W najlepszym scenariuszu apogeum to będzie 60-70 tysięcy zakażeń dziennie, a w najgorszym 140 tysięcy - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej. Jak dodał, w zależności od tego, który z tych scenariuszy się spełni, apogeum piątej fali nastąpi albo w połowie lutego, albo będzie przesunięte na przełom lutego i marca.

Darmowe testy w aptekach. Rząd ogłasza zmiany

Uruchamiamy powszechne testowanie w kierunku SARS-CoV-2 w aptekach. Testy będą przeprowadzane w placówkach, które są odpowiednio przygotowane infrastrukturalnie – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Premier: Zakażeni pacjenci 60+ przejdą badania w ciągu 48 godzin

​Każda osoba powyżej 60 roku życia, która uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, będzie mogła zostać w ciągu 48 godzin zbadana przez lekarza pierwszego kontaktu, także w domu - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus. Coraz więcej policyjnych kontroli

Od kilku tygodni zwiększa się liczba policyjnych kontroli dot. przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa. Od poniedziałku do środy funkcjonariusze przeprowadzili średnio ponad 27 tys. kontroli dziennie.

Krótsza kwarantanna i darmowe testy w aptekach. Lista zmian z konferencji

Skrócona kwarantanna z 10 do siedmiu dni, darmowe testy na koronawirusa w aptekach, a także obowiązkowe badania zakażonych pacjentów powyżej 60. roku życia przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej - to najważniejsze zmiany, o których mówili premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe zasady kwarantanny. Premier i minister zdrowia ogłosili zmiany

- Piąta fala stała się faktem. Ale ona różni się trochę od poprzednich. Mamy do czynienia z wirusem Omikron, który jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe warianty - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Rząd ogłosił zmiany w przepisach - kwarantanna zostanie skrócona z 10 do siedmiu...

Krótsza kwarantanna i darmowe testy w aptekach. Lista zmian po konferencji

Skrócona kwarantanna z 10 do siedmiu dni, darmowe testy na koronawirusa w aptekach, a także obowiązkowe badania zakażonych pacjentów powyżej 60. roku życia przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej - to najważniejsze zmiany, o których mówił premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!