fakty.interia.pl

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

Trudna sytuacja w Małopolsce. Liczne ogniska zakażeń

W piątek (25 września) odnotowano w Polsce najwyższy od początku epidemii wzrost zakażeń koronawirusem. - Epidemia się rozwija - przyznaje Ministerstwo Zdrowia. Trudna sytuacja występuje m.in. w Małopolsce. - W ostatnich dniach notujemy coraz więcej przypadków rozproszonych, które nie są związane z żadnym ogniskiem - informuje małopolski sanepid.

Radom: Kwarantanna w liceum i podstawówce

Z powodu potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 u jednego z uczniów III LO im. D. Czachowskiego w Radomiu, młodzież z jednej klasy i kilkunastu nauczycieli przebywa na kwarantannie - poinformowało w piątek Biuro Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miasta Radomia.

Grzegorz Kołodko: Czy Polska zbawi Europę?

"O ile Polska relatywnie niewiele może zaoferować światu i nie może wspomóc globalizacji bezpośrednio, wytwarzamy bowiem zaledwie 0,9 proc. światowej produkcji, licząc zaledwie 0,5 proc. ludzkości, to na gruncie europejskim obecnie mamy wielką szansę wniesienia swego twórczego wkładu" - pisze prof. Grzegorz Kołodko w swojej najnowszej książce pt. "Od...

Hiszpania: Władze zakazały manifestacji koronasceptyków

Rząd Hiszpanii zakazał w piątek (25 września) przeprowadzenia manifestacji osób negujących pandemię COVID-19, która miała się odbyć w Madrycie. Zaplanowano ją na sobotę, a demonstranci mieli się zgromadzić w centrum stolicy.

​Gdańsk: Funkcjonariusze policji zatrzymali 38-letniego podpalacza

Policjanci ujęli mężczyznę, który podpalił swoje mieszkanie i uciekł. Z powodu wywołanego przez niego pożaru ewakuowano innych lokatorów budynku - poinformowała w piątek (25 września) gdańska policja.

Zdymisjonowany kardynał odpiera zarzuty: Na pewno nie ma przestępstw

Włoski kardynał Angelo Becciu, który w czwartek ( 24 września) ustąpił z urzędu prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i zrezygnował z praw związanych z godnością kardynała, odrzuca zarzuty popełnienia przestępstw. Zapewnia, że nie ukradł żadnych pieniędzy.

Eksperci ostrzegają: Czeka nas twindemia

Wzrost zakażeń koronawirusem w wielu krajach Europy sprawia, że specjaliści coraz częściej ostrzegają przed tzw. twindemią, czyli nałożeniem się w czasie jesieni i zimy zakażeń powodujących COVID-19 oraz grypę sezonową. Przed taką możliwością przestrzega komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides.

Atak nożownika w centrum Paryża. Są ranni

Cztery osoby zostały ranne w ataku, do którego doszło w piątek (25 września) w centrum Paryża, w pobliżu dawnej siedziby redakcji tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo". Stan dwóch ranionych osób jest ciężki - poinformował premier Jean Castex. Policja ujęła sprawcę.

Kaczyński w nowej roli. Komitet dla prezesa PiS to coś więcej niż bat na Ziobro

Jarosław Kaczyński, w randze wicepremiera, ma stanąć na czele komitetu nadzorującego resorty siłowe oraz Ministerstwo Sprawiedliwości. Sęk w tym, że nie chodzi jedynie o ukrócenie wpływów ministrów czy bat na Zbigniewa Ziobrę, a długoterminową strategię. Jak ustaliła Interia, według pierwotnych planów to Mateusz Morawiecki miał szefować gremium, do...

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na ulicach Warszawy

Pod hasłem sprawiedliwości klimatycznej protestują w piątek (25 września) na ulicach Warszawy młodzi ludzie. Domagają się od rządu realizacji polityki na rzecz ochrony środowiska.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!