fakty.interia.pl - RSS Feed

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

Kosiniak-Kamysz: miała być dobra zmiana, jest droga zmiana

- Miała być dobra zmiana, a jest droga zmiana. Proponujemy obniżenie akcyzy na paliwo, obniżenie VAT na energię elektryczną oraz dopłaty do zakupów nawozów dla rolników - wymieniał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania w Krakowie.

Niemieccy lekarze wzywają do szczepienia nastolatków

​Nie chcemy, aby dzieci znowu cierpiały z powodu zamkniętych szkół i izolacji - tłumaczą niemieccy lekarze, apelując o szczepienie dzieci w wieku powyżej 12 lat przeciwko koronawirusowi.

Minister Mariusz Błaszczak rezygnuje z zakupu ołtarzy mobilnych

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że decyzją ministra Mariusza Błaszczaka wstrzymano zakup 300 mobilnych ołtarzy polowych. Przetarg na ich zakup ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa. W skład jednego kompletu miały wchodzić m.in. kielich mszalny, patena, krzyż ołtarzowy i para butelek na wino i wodę.

Podkarpackie: Śmierć rowerzysty. Policja bada okoliczności wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginął rowerzysta. Do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą doszło w sobotę wieczorem w Pustkowie na Podkarpaciu.

Witold Waszczykowski o chorobie: Póki mogę, wykorzystuję własne siły

Były minister spraw zagranicznych w rządzie PiS przyznał, że od pewnego czasu ma problemy ze zdrowiem. Eurodeputowany mówi, że nieuleczalna choroba zmieniła jego życie. - Czekam, aż ktoś wymyśli latający dywan i znajdzie lekarstwo - mówi w wywiadzie dla "Wprost".

Co się stanie, gdy nie powstrzymamy ocieplenia klimatu

Z danych ONZ wynika, że podjęte dotychczas kroki nie wystarczą, by powstrzymać ocieplanie się planety. Co oznacza to dla ludzi?

300 mobilnych ołtarzy dla wojska. Ogłoszono przetarg

2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa ogłosiła przetarg na dostawę 300 kompletów mobilnych ołtarzy polowych z wyposażeniem. Do końca 2021 roku żołnierze chcą zakupić 40 kompletów, a w 2022 - 260. W skład jednego kompletu wchodzi m.in. kielich mszalny, patena, krzyż ołtarzowy i para butelek na wino i wodę.

Marcin Horała o wystąpieniu Klaudii Jachiry: To taktyka Donalda Tuska

- Taktyka Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska jest ta sama od lat. On pozuje na męża stanu, wzywa do debaty, a jednocześnie wypuszcza takich "Palikotów" - powiedział Marcin Horała (PiS) w internetowej części "Śniadania Rymanowskiego w PN i Interii", komentując wystąpienie Klaudii Jachiry (PO). Posłanka zmieniła treść "Roty" Marii Konopnickiej. -...

Robert Durst ma koronawirusa. Milioner skazany za morderstwo podłączony do respiratora

Multimilioner Robert Durst trafił do szpitala z powodu koronawirusa. 78-latek został kilka dni wcześniej skazany na dożywotnie więzienie bez możliwości zwolnienia warunkowego za morderstwo. - Wygląda gorzej niż kiedykolwiek. Jest podłączony do respiratora - twierdzi jego prawnik.

"Państwo w Państwie": Córki muszą płacić za opiekę nad wyrodnym ojcem

Dla sióstr Marioli i Anety dzieciństwo było koszmarem. Razem z matką były poniżane, wyzywane i bite przez ojca alkoholika. Teraz, po latach, okazuje się, że córki muszą płacić za pobyt wyrodnego ojca w Domu Pomocy Społecznej. Sprawą zajęli się reporterzy programu "Państwo w Państwie". Więcej o 19:30 na antenie Polsatu i Polsat News.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!