fakty.interia.pl - RSS Feed

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

"Musimy pomóc wojsku". Zełenski apeluje do Ukraińców

Prezydent Ukrainy zwrócił się z apelem do mieszkańców regionów, w których sytuacja jest spokojniejsza niż na froncie. - Musimy pomóc wojsku, wolontariuszom, wszystkim, którzy zostali w tym czasie sami - podkreślił w wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Media: Ukraińscy jeńcy wojenni torturowani w rosyjskiej niewoli

Byli ukraińscy jeńcy opowiedzieli amerykańskiej gazecie "The Hill" o torturach, jakie stosowano wobec nich w rosyjskiej niewoli. To m.in. bicie, rażenie prądem, golenie głowy kobietom, robienie zdjęć bez ubrań. - Wykręcali i kaleczyli mi palce przy pomocy kombinerek i nożyc do metalu - wspominał 55-letnii Ihor Kurajan.

Ukraina: Kąpali się w morzu, trafili na minę. Jeden mężczyzna zginął, drugi został ranny

W miejscowości wypoczynkowej Karolino-Buhaz w obwodzie odeskim Ukrainy w sobotę dwóch mężczyzn kąpiących się w zabronionej przez wojsko strefie w Morzu Czarnym trafiło na minę, jeden z nich zginął, drugi został ranny - poinformowała rzeczniczka ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe Natalia Humeniuk.

Trzyletni chłopiec wpadł do rzeki. Strażak rzucił się na ratunek

Trzylatek bez opieki zbliżył się do rzeki w Będzinie, po czym wpadł do wody. Na szczęcie w pobliżu pracowali strażacy, którzy natychmiast ruszyli z pomocą. Dziecko udało się uratować.

Szef ukraińskiej delegacji do OBWE dziękuje Polakom

- Dziękuję polskim przyjaciołom, braciom, siostrom - powiedział w sobotę Mykyta Poturajew, szef ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. - Widziałem setki Polaków pomagających Ukraińcom na warszawskich dworcach w marcu - dodał.

Zbudował szałas w lesie. Nie chciał iść do więzienia

44-letni mężczyzna za wszelką ceną chciał uniknąć pobytu w więzieniu, dlatego ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali w go w lesie, gdzie w zbudowanym przez siebie szałasie mieszkał od kilku tygodni. Został przekazany do Zakładu Karnego.

Wiceszef MSW Ukrainy: Możliwe przeniknięcie dywersantów z Białorusi

Na Ukrainie wzmocniono działania na punktach kontrolnych w związku z ryzykiem przeniknięcia dywersantów z Białorusi - poinformował wiceszef MSW Ukrainy Jewhen Jenin, cytowany w sobotę przez ukraińską redakcję Radia Swoboda.

Tysiące pielgrzymów zmierza do Mekki. Rozpoczyna się pierwszy po pandemii hadżdż

Tysiące pielgrzymów zaczęło przybywać do Mekki w Arabii Saudyjskiej, by odbyć hadżdż, doroczną pielgrzymkę muzułmańską, rozpoczynającą się w czwartek. Po dwóch latach pandemicznych ograniczeń w rytuale będzie mogło uczestniczyć około miliona pielgrzymów.

Mężczyzna z Kentucky zaczął strzelać do policjantów. Wymiana ognia trwała sześć godzin

Do trwającej sześć godzin strzelaniny doszło w mieście Allen w amerykańskim stanie Kentucky - przekazała telewizja CNN. Mężczyzna, któremu funkcjonariusze chcieli wręczyć nakaz sądowy odpowiedział ogniem, zabił trzech policjantów, ranił pięciu.

40 radnych PiS i 17 mln zł zarobku? Prezes PiS: Sprawdzę to

Jeśli dzisiaj ktoś opowiada o 17 mln zarobionych w ciągu dwóch lat przez jakichś 40 naszych radnych, to ja oczywiście sprawdzę tę sprawę - zapowiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił jednak, że "to w porównaniu z tym rabunkiem, na który nasi poprzednicy się zgadzali, to jak porównać Giewont z główką od szpilki".

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!