fakty.interia.pl

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

Michał Dworczyk: Milion szczepień w siedem dni

W ciągu ostatnich 7 dni wykonaliśmy milion szczepień - poinformował pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk. - Zakładany przez nas tygodniowy cel udało się zrealizować, mimo okresu świątecznego - dodał.

Ciała czterech osób na łodzi u wybrzeży Wysp Kanaryjskich

23 osoby na łodzi - cztery nie przeżyły, a 16 jest w ciężkim stanie - to bilans akcji ratunkowej w pobliżu wyspy Hierro należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Katastrofa smoleńska. Małgorzata Wassermann: Idziemy do prokuratury

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które wyraziły taką chęć, jest umówiona w prokuraturze. Mam nadzieję, że czegoś się dowiemy - powiedziała Małgorzata Wassermann, posłanka PiS, córka Zbigniewa Wassermann, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

Interwencja policji podczas protestu w Głogowie. Młoda kobieta powalona na ziemię

Podczas protestu w Głogowie przeciw rządowym obostrzeniom jeden z interweniujących policjantów użył pałki wobec kobiety i przewrócił ją na ziemię. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci i wywołało oburzenie części internautów. Zareagowali na nie m.in. politycy Koalicji Obywatelskiej. Głos w sprawie zabrała także dolnośląska policja. Zgromadzenie było...

Brutalna interwencja policji w Głogowie. Michał Szczerba: Ustalę nazwisko tego bandyty

W Głogowie, według szacunków lokalnych mediów, zebrało się około 100 osób, chcących zaprotestować przeciwko wprowadzonym przez rząd z powodu pandemii obostrzeniom. Interweniowała policja. Świadek wydarzeń zarejestrował moment brutalnej interwencji funkcjonariusza, który kilkakrotnie uderzył kobietę pałką, po czym powalił ją na ziemię. "Ustalę nazwisko...

​Sieradz: Zdewastowano drzwi kościoła. Policja poszukuje sprawcy

W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca zniszczył drzwi kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu (woj. łódzkie). Trwają poszukiwania osoby odpowiedzialnej za ten akt wandalizmu - poinformowała podkom. Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Iran: Awaria w ośrodku nuklearnym w Natanz. "To akt terroryzmu"

Awaria z dostawą energii elektrycznej, która miała miejsce w niedzielę w zakładach wzbogacania uranu w Natanz, została spowodowana przez akt terroryzmu - oświadczył wiceprezydent Iranu i szef Irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi. Izraelskie radio, powołując się na źródła w wywiadzie, poinformowało, że za atakiem stoi Mossad.

Wielka Brytania: Siedem zgonów z powodu COVID-19 w ciągu doby

Po raz pierwszy od września 2020 r. w Wielkiej Brytanii dobowa liczba zgonów w powodu COVID-19 jest jednocyfrowa. Z danych brytyjskiego rządy wynika, że w ciągu minionych 24 godzin zmarło siedem osób zakażonych SARS-CoV-2.

Zlot motocyklistów pod Jasną Górą. 10 tys. osób w jednym miejscu

W niedzielę na jasnogórskich błoniach, mimo trwającego lockdownu, zebrało się 10 tys. motocyklistów, którzy wzięli udział w mszy rozpoczynającej sezon. XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty zorganizowało stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński (MMRK).

Pożegnanie Adama Zagajewskiego

21 marca, w Światowym Dniu Poezji UNESCO, zmarł Adam Zagajewski. W niedzielę 11 kwietnia w Krakowie odbyła się msza św. w intencji zmarłego, na której zjawili się jego rodzina i bliscy. Latem mają się odbyć państwowe uroczystości pogrzebowe Zagajewskiego. Prochy zmarłego poety zostaną złożone w Panteonie Narodowym.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!