fakty.interia.pl

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

Chciał przyjść na zaprzysiężenie Joe Bidena z bronią. FBI aresztowało polityka

W Waszyngtonie aresztowany został komisarz hrabstwa Otero w stanie Nowy Meksyk Couy Griffin. Zarzuca mu się udział w zamieszkach na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia. Griffin zapowiadał, że przyjedzie do Waszyngtonu na zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA z dwoma pistoletami.

Ekspert: Do połowy lutego pół miliona zgonów w Stanach Zjednoczonych

Jak wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore, bilans ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrósł do 397 532. Liczba wykrytych zakażeń SARS-CoV-2 sięga prawie 24 milionów.

Rozpoczynają się szczepienia w domach pomocy społecznej

Dziś rozpoczyna się szczepienie pensjonariuszy domów pomocy społecznej przeciw COVID-19. Otrzymają szczepionkę na miejscu w placówce, w której przebywają. Rząd szacuje, że skorzysta z tego ok. 70 tys. mieszkańców DPS-ów.

Rosja: Aleksiej Nawalny spędził noc na komisariacie w Chimkach pod Moskwą

Aleksiej Nawalny spędził noc z niedzieli na poniedziałek na komisariacie policji w Chimkach pod Moskwą. Policja nie dopuściła do niego adwokatów.

Podhale: Górale idą na wojnę z rządowymi obostrzeniami

Właściciele restauracji i pensjonatów zrzeszeni w akcji Góralskie Veto na dziś zapowiedzieli przerwanie lockdownu i otwarcie swoich biznesów. Reporterka "Raportu" przyjrzała się z bliska, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja przedsiębiorców na Podhalu. Więcej o 21:00 w Polsat News.

Koronawirus w Brazylii: Brakuje tlenu dla chorych

Brazylijski stan Amazonas, w którym ostatnio wykryto nową, jeszcze bardziej zaraźliwą mutację koronawirusa i gdzie gwałtownie wzrosła zachorowalność, zwrócił się w niedzielę do rządu z dramatycznym apelem: "Jesteśmy u kresu sił, pandemia sprawia, że w ciągu ostatniego tygodnia mieliśmy tu liczbę zakażeń o 130 proc. większą niż dotąd".

Po feriach do szkół wracają najmłodsi uczniowie

Dziś najmłodsi uczniowie - z klas I-III szkół podstawowych - wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Uczniowie starsi będą się uczyć zdalnie. Nauka stacjonarna w klasach IV-VIII i w szkołach średnich jest zawieszona do 31 stycznia.

USA: Mike Pompeo o zatrzymaniu Nawalnego

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wyraził zaniepokojenie aresztowaniem opozycjonisty Aleksieja Nawalnego w Rosji. Jak ocenił, "pewni siebie przywódcy polityczni nie boją się konkurencyjnych głosów".

Narciarze na wzgórzu Montmartre w Paryżu

W weekend na ośnieżonym paryskim wzgórzu Montmartre pojawili się narciarze i miłośnicy jazdy na sankach, zjeżdżający po cienkiej warstwie białego puchu. Opady śniegu w Paryżu należą do rzadkości i budzą dużą radość wśród najmłodszych mieszkańców stolicy.

Kamala Harris zrezygnuje z mandatu senatora

Amerykańska wiceprezydent elekt Kamala Harris złoży w poniedziałek rezygnację z mandatu senatora - poinformowała w niedzielę agencja AP, powołując się na doradców polityk.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!