fakty.interia.pl - RSS Feed

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

​USA. Badanie: Im więcej zarabiasz, tym dłużej będziesz żył

Amerykanie zarabiający więcej żyją dłużej - wskazują naukowcy z Northwestern University w Illinois. Badanie prowadzone było przez niemal ćwierć wieku.

Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom po raz pierwszy w historii

Dziś po raz pierwszy w historii obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom. Ustanowiła go WHO zwracając uwagę na tragiczne statystyki przypadków utonięć na świecie. "Tysiące śmierci na wodzie to wynik celowego uniemożliwiania ratowania życia uchodźców przez rządy niechętne do udzielania pomocy" – informuje Polska Misja Medyczna.

Wielkopolskie: W wypadku ranna ośmioosobowa rodzina

W nocy z soboty na niedzielę, w wypadku busa koło Budzynia (woj. wielkopolskie), ranna została ośmioosobowa rodzina, w tym dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat. Kierowca uderzył w przydrożne drzewo. Droga krajowa nr 11 jest zablokowana.

Wielka Brytania: Dwa lata rządów Borisa Johnsona. Spadające sondaże

Spada sondażowe poparcie dla Borisa Johnsona i jego Partii Konserwatywnej - wynika z badań opublikowanych na dwulecie rządów tego polityka. Szczepionkowy "bonus" najwyraźniej przestaje działać - konkludują komentatorzy.

Fałszywe zaświadczenia o szczepieniu. "Docierają informacje o udziale lekarzy"

Naczelna Izba Lekarska przekazała, że otrzymała informacje o udziale lekarzy w wystawianiu fałszywych zaświadczeń o szczepieniu przeciw COVID-19.

USA: Część stanów przestaje informować o epidemii

Nebraska, Iowa, Południowa Dakota czy Floryda przestały podawać dobowe dane na temat epidemii koronawirusa. Specjaliści chorób zakaźnych są zaniepokojeni postępowaniem władz.

Nadmiar kawy może niekorzystnie wpływać na mózg. Najnowsze badanie

Mniejsza objętość mózgu, większe ryzyko demencji i udaru - do tego może prowadzić nadmierne spożycie kawy - ostrzegają naukowcy i proszą o umiar. Ile filiżanek kawy dziennie to za dużo?

Polski Ład. Premier Mateusz Morawiecki: Jesteśmy blisko, by marzenia stały się rzeczywistością

"Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością" - ocenił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. We wpisie w mediach społecznościowych wyliczał to, co ma znaleźć się w najnowszym programie PiS - Polskim Ładzie: "wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm".

Prezydent Andrzej Duda na igrzyskach olimpijskich

Prezydent RP Andrzej Duda kibicował w sobotę polskim olimpijczykom w Tokio. Prezydent, który przebywa z wizytą w Japonii obserwował zmagania koszykarzy, tenisistów i siatkarzy. Wcześniej tego dnia spotkał się z premierem Yoshihide Sugą.

Włochy: Protesty przeciw przepustce covidowej

"Nie dla przepustki COVID-19", "nie dla zniewolenia" - to tylko niektóre hasła głoszone przez przeciwników tzw. przepustki COVID-19 we Włoszech. W sobotę protesty odbyły się 80 miastach i miasteczkach od Alp po Sycylię. Bez przepustki nie będzie można wejść do wielu miejsc publicznych.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!