fakty.interia.pl

fakty.interia.pl - wiadomości, informacje, Polska, Świat, polityka, info, newsy, fakty dnia z kraju i świata, najważniejsze zawsze aktualne wiadomości

Latest articles

Wlk. Brytania: Johnson sugeruje, że maseczki w sklepach będą obowiązkowe

Brytyjski premier Boris Johnson zasugerował w piątek, że zasłanianie twarzy może być niedługo obowiązkowe w sklepach w Anglii i sam dał przykład pierwszy raz pokazując się w maseczce. W piątek tymczasem obowiązek ich noszenia w sklepach wszedł w życie w Szkocji.

Wybory 2020. ​Szymon Hołownia: To strasznie smutny widok, ta kampania

Jeżeli prezydent Andrzej Duda wygra drugą turę wyborów prezydenckich, to nie mam pewności, czy i kiedy jakiekolwiek wybory w Polsce się odbędą - powiedział w piątek (10 lipca) założyciel Polski 2050 Szymon Hołownia.

Koronawirus we Francji. Ponad 30 tys. ofiar śmiertelnych

Francja jest szóstym krajem na świecie, w którym liczba zgonów wywołanych zakażeniem koronawirusem przekroczyła 30 tys. W piątek (10 lipca) ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało o kolejnych 25 śmiertelnych przypadkach w ciągu ostatniej doby.

Prof. Sławomir Sowiński w RMF: W polskiej polityce nadal będzie gorąco

"Jakkolwiek pewne napięcie, w którym żyjemy jako wyborcy, opadnie po 12 lipca, to wydaje mi się, że w polskiej polityce nadal będzie gorąco. Nadal będzie się wiele działo" - stwierdził w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. "Bez względu na to, który z kandydatów wygra, będzie...

Niepokojące dane WHO: Kolejny najwyższy dzienny przyrost zakażeń na świecie

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w piątek (10 lipca) odnotowano kolejny najwyższy dzienny przyrost zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby na całym świecie przybyły 228 102 potwierdzone przypadki infekcji wirusem SARS-CoV-2.

Rafał ​Trzaskowski: Jako prezydent wyciągnę rękę do wszystkich, którzy myślą inaczej

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem, pierwszym co zrobi, będzie wyciągnięcie ręki "do wszystkich, którzy myślą inaczej". Podkreślając znaczenie członkostwa Polski w UE, zapewnił, że będzie współpracować z rządem w walce o jak największe fundusze z UE.

Andrzej Duda: Przyjmę werdykt wyborców z pełną pokorą

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zapowiedział na antenie Polsat News, że nie będzie nakłaniał członków swojego sztabu do składania protestów wyborczych i z pokorą przyjmie werdykt wyborców.

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy oficjalne wyniki?

Zakładając scenariusz optymistyczny, oficjalne wyniki wyborów prezydenckich poznamy w poniedziałek wieczorem, może w nocy z poniedziałku na wtorek. W wersji pesymistycznej będzie to wtorek godz. 23 - przekazała Państwowa Komisja Wyborcza.

Marszałek Senatu: Wspólnie wybierzemy prezydenta, który będzie spajał nasz naród

Wspólnie wybierzemy prezydenta, który będzie spajał nasz naród, bo czeka go trudne zadanie odbudowy narodowej wspólnoty, boleśnie doświadczonej w ostatnich latach podziałami. Wybór głowy państwa to wybór drogi na przyszłość - podkreślił w piątkowym wystąpieniu marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Rośnie poparcie KO. Sondaż Kantar

Zjednoczoną Prawicę popiera 39 proc. badanych, Koalicję Obywatelską - 35 proc., Konfederację - 7 proc., Lewicę 6 - proc., a 5 proc. - PSL-Koalicję Polską z Kukiz'15 - wynika z sondażu Kantar.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!