Onet Wiadomości

Latest articles

Koronawirus w Polsce. Największy szpital w Świętokrzyskiem ćwiczy na wypadek epidemii

Koronawirus w Polsce. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, który decyzją wojewody jako jeden z czterech szpitali w Świętokrzyskiem pozostaje w stanie podwyższonej gotowości na wypadek pojawienia się w regionie koronawirusa, zostaną dziś przeprowadzone ćwiczenia dotyczące wsparcia służby zdrowia przez Straż Pożarną.

Koronawirus w Polsce. Na Dolnym Śląsku na próbę postawią polowe izby przyjęć

Koronawirus potwierdzony w Polsce. Pacjent, u którego test dał wynik pozytywny, przebywa w szpitalu w Zielonej Górze w woj. lubuskim. Tymczasem na Dolnym Śląsku ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest pięć osób. Dziś w regionie odbędą się ćwiczenia rozłożenia polowych przyszpitalnych izb przyjęć.

Marzyli o domach z bali, zostali oszukani i nie mogą odzyskać pieniędzy

Marzyli o własnym, drewnianym domu. Zapłacili zaliczkę i… zostali z niczym. Mimo wyroków sądu nie mogą odzyskać pieniędzy. A szef firmy na podpisanie umowy z nowym klientem przyjeżdża luksusowym samochodem.

Koronawirus w Polsce: Zakaz odwiedzin w szpitalu w Białymstoku. "To działania prewencyjne"

Koronawirus w Polsce. Od dziś zamknięte są główne wejścia do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Wprowadzony został całkowity zakaz odwiedzin pacjentów. Władze szpitala tłumaczą, że związane jest to "ze wzrostem zachorowań na infekcje wirusowe oraz z podwyższonym ryzykiem zachorowań na koronawirusa w Europie". Jednocześnie zapewniają,...

Marszałek woj. lubuskiego zarzuca rządowi brak wsparcia. Rzecznik MZ odpowiada

- Niepokoi mnie, że wciąż nie mam odpowiedzi na naszą prośbę o wsparcie finansowe. Pan premier poinformował, że przekazuje 100 mln zł na walkę z koronawirusem - my tych pieniędzy nie mamy - powiedziała na specjalnej konferencji prasowej marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. Do tych zarzutów odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - Te...

Oskarżony o molestowanie ksiądz odsunięty od sprawowania sakramentów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie podjęła decyzję w sprawie księdza Andrzeja M. Ma on zakaz spowiadania i publicznego odprawiania sakramentów. Wszystko ma związek z oskarżeniami o molestowanie seksualne dzieci i ministrantów. Duchowny miał zadawać niestosowne pytania w trakcie spowiedzi dotyczące życia intymnego dzieci. Sugerował również molestowanie przez...

USA zaatakowały pozycje talibów w Helmandzie

Siły USA przeprowadziły w środę nalot na pozycje talibów w prowincji Helmand na południu Afganistanu - informuje rzecznik tych sił. To pierwszy taki atak od soboty, gdy USA i talibowie podpisali porozumienie o wycofaniu z Afganistanu sił amerykańskich.

Imprezy w Polsce odwoływane z powodu koronawirusa

Dziś potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Z tego powodu odwoływane są liczne imprezy kulturalne i sportowe. Decyzją władz mogą również zostać zamknięte szkoły i inne instytucje publiczne. Przedstawiamy listę imprez, które zostały odwołane z powodu epidemii koronawirusa.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Barbara Nowacka w "Onet Rano.": wielki test dla PiS

- Wiadomo było, że Polska nie będzie krajem bez koronawirusa – powiedziała Barbara Nowacka w programie "Onet Rano.", komentując najnowsze doniesienia na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził na konferencji prasowej pierwszy przypadek osoby zarażonej w Polsce. - Pytanie, w jakim stopniu jesteśmy realnie przygotowani....

Lidl wycofuje herbatę rumiankową

Herbata rumiankowa marki Lord Nelson zostanie wycofana ze sprzedaży w sieci sklepów Lidl, o czym poinformował Główny Inspektorat Sanitarny - czytamy na stronie Radia Zet.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!