Wiadomosci.wp.pl to serwis, dzięki któremu można zapoznać się z bieżącą sytuacją w kraju i na świecie.
2k followers 857 articles/week
Zdradził Rosję. Wiadomo, kto zabił rosyjskiego pilota w Hiszpanii

Maksim Kuzminow, kapitan rosyjskiego śmigłowca Mi-8, który uciekł z Rosji w 2023 roku i zaszył się na Ukrainie, a następnie przeniósł się do Hiszpanii, został zamordowany 13 lutego. Jego zabójstwo przypisuje się dwóm Czeczenom, którzy według informacji uzyskanych przez madrycki dziennik "El Mundo", byli wynajęci przez Kreml.

Thu Feb 29, 2024 05:45
Wojna na terenie Rosji? Nieoczekiwane słowa

Generał Andrus Merilo, który w kwietniu obejmie stanowisko dowódcy estońskich sił zbrojnych, w wywiadzie dla fińskiego nadawcy Yle, wyraził swoje przekonanie, że Ukraina powinna mieć możliwość przeprowadzenia ataku na Rosję, włączając w to jej terytorium.

Thu Feb 29, 2024 04:35
Dramat na Podhalu. Malutkie dziecko dotkliwie poparzone

Na Podhalu doszło do strasznego wypadku. Dotkliwie poparzone zostało 1,5-roczne dziecko. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Thu Feb 29, 2024 03:47
Trump się wywinie? Przełomowa decyzja sądu

Sąd Najwyższy USA ogłosił w środę, że rozstrzygnie, czy prezydencki immunitet chronił Donalda Trumpa przed zarzutami karnymi postawionymi przez specjalnego prokuratora Jacka Smitha w związku z próbami byłego prezydenta, by utrzymać się przy władzy, mimo wyborczej porażki. Oznacza to, że proces Trumpa w tej sprawie może nie odbyć się przed wyborami.

Thu Feb 29, 2024 02:46
Tak mogą zaatakować NATO? Niemcy przeprowadziły symulację

Raport Bundestagu dotyczący "analiz ryzyka dla ochrony ludności" opisuje jeden z możliwych scenariuszy konfliktu zbrojnego anonimowego agresora i sojuszu NATO.

Thu Feb 29, 2024 02:16
Biden przeszedł badania. Jedna duża zmiana

Według najnowszego raportu medycznego, prezydent Joe Biden jest w dobrej kondycji zdrowotnej i jest w pełni zdolny do wykonywania swoich obowiązków prezydenckich. Informacje te zostały przekazane przez osobistego lekarza prezydenta, dr Kevina O'Connora, który przeprowadził badanie okresowe prezydenta w środę.

Thu Feb 29, 2024 01:08

Build your own newsfeed

Ready to give it a go?
Start a 14-day trial, no credit card required.

Create account