Wiadomości - Wirtualna Polska - RSS Feed

Wiadomosci.wp.pl to serwis, dzięki któremu można zapoznać się z bieżącą sytuacją w kraju i na świecie.

Latest articles

Wojna w Ukrainie. Zwłoki poległych Rosjan zostawione pod Kijowem. "Traktują ich jak śmieci"

To już 92. dzień rosyjskiej inwazji. Jak informuje BBC, po kilku tygodniach od nieudanej próby zajęcia Kijowa wokół stolicy nadal odkrywane są szczątki rosyjskich żołnierzy. - Ciała, które znajdujemy, pokazują, że Rosjanie traktują ludzi jak śmieci, jak mięso armatnie. Nie potrzebują swoich żołnierzy. Rzucają ich tutaj, wycofują się i zostawiają ciała...

Ukraińcy z rosyjskim paszportem? "To próba zniewolenia"

Rosyjscy okupanci na kontrolowanych terenach Ukrainy zaczęli wydawać ludności cywilnej paszporty Federacji Rosyjskiej. Jak przekazał rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price, rosyjskie działania, które zaobserwowano w wielu ukraińskich obwodach, to "próba zniewolenia", która ma na celu podporządkowanie sobie narodu ukraińskiego.

Wyniki Lotto 25.05.2022 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Kaskada, Mini Lotto, Super Szansa

Wyniki Lotto 25.05.2022. Sprawdź, czy najnowsze wyniki Lotto okazały się dla ciebie szczęśliwe. Już w czwartek, w głównym losowaniu Lotto, do wygrania będą 2 mln zł.

Ursula von der Leyen zapowiada: razem odbudujemy Ukrainę

Podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapewniła, że kraje UE wspólnie pomogą odbudować Ukrainę. "Potrzebujemy waszej wiedzy, pomysłów i energii" - mówiła szefowa KE do zgromadzonych.

Prezydent Niemiec zwrócił się bezpośrednio do Putina

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaapelował w środę do prezydenta Rosji Władimira Putina o natychmiastowe wycofanie wojsk z Ukrainy. - Panie Putin, proszę zakończyć cierpienie i zniszczenia na Ukrainie! Niech pan wycofa swoje wojska - powiedział Steinmeier.

Oligarcha Achmetow będzie domagał się odszkodowania. "Wytoczymy Rosji proces"

Wytoczymy Rosji proces i zażądamy odpowiedniego odszkodowania za wszystkie straty i utracone przedsiębiorstwa - zadeklarował w środę ukraiński oligarcha Rinat Achmetow, właściciel m.in. zakładów metalurgicznych w Mariupolu. Dodał, że "będziemy składać pozwy we wszelkich możliwych instancjach międzynarodowych i krajowych".

Sejmowa komisja odrzuciła poprawki Solidarnej Polski

Obrady sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka rozpoczęły się ze sporym opóźnieniem. Okazało się, że poprawki, które złożono do projektu nowelizacji przepisów o Sądzie Najwyższym, nawzajem się wykluczają. Przed rozpoczęciem obrad trwała więc ożywiona dyskusja przy stole prezydialnym komisji. Ostatecznie odrzucono w głosowaniu poprawki, które...

Szefowa KE przyjedzie do Polski

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen złoży wizytę w Polsce 2 czerwca, jeśli do tego czasu zostanie zakończona procedura zatwierdzania dla Polski Krajowego Planu Odbudowy - poinformowała w środę na Twitterze rzeczniczka KE Dana Spinant.

Kadyrow grozi Polsce. "Pokażemy, co potrafimy zrobić w sześć sekund"

Ramzan Kadyrow zagroził atakiem na Polskę. Jak powiedział, "jeśli pojawi się rozkaz, pokażemy, co potrafimy zrobić w sześć sekund". Lider Czeczenów zażądał również przeprosin za oblanie czerwoną farbą ambasadora Rosji. – Nie zostawimy tego bez odpowiedzi – zapowiedział.

Andrzej Duda: Rosja zrzuciła maskę

- Dziś, kiedy Rosja łamie brutalnie zasady prawa międzynarodowego, morduje w sposób okrutny ludzi w Ukrainie, niszczy rodziny, to nagle słyszymy, że trzeba dać Putinowi zachować twarz. To jest człowiek, który powinien odpowiedzieć karnie za to, co się dzieje - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!