BBCPersian.com | صفحه اول

Latest articles

دانشجويان خارجی در آمريكا نگران آينده

شیوع کرونا منجر به ایجاد تغییرات اساسی در آموزش عالی در سراسر جهان شده است و بسیاری از موسسات از فضای مجازی به عنوان راهی برای ادامه تحصیل دانش آموزان و دانشجویان استفاده می‌کنند.

آمریکا مقام بلندپایه چینی را به اتهام سرکوب اویغورها تحریم کرد

آمریکا تحریم هایی را علیه گروهی از سیاستمداران چینی از جمله یک عضو پولیتبورو حزب کمونیست که می گوید مسئول نقض حقوق اساسی اقلیت مسلمان در استان سین‌کیانگ هستند اعلام کرده است.

مرور هفتگی مجلات با مسعود بهنود

این هفته مسعود بهنود مروری دارد بر ماهنامه های اندیشه پویا و عروسک سخنگو و دو هفته نامه دانستنی‌ها.

گزارش ها از شنیده شدن صدای انفجار در غرب تهران

گزارش های تایید نشده از ایران حاکیست که پنجشنبه شب صدای انفجاری در غرب تهران شنیده شده است. خبرگزاری دولتی صدا و سیما به نقل از کاربران فضای مجازی نوشت که صدای انفجار مربوط به مناطق گرمدره و شهر قدس در غرب تهران است.

جورج فلويد؛ مامور پليس به مرد در حال مرگ گفت: حرف نزن

اسناد تازه منتشر شده دادگاه نشان می‌دهد که پلیس آمریكایی متهم به قتل جورج فلوید در حالی که زانویش را روی گلوی او می‌فشرده و او برای نفس کشیدن تقلا می‌کرده، مکررا از فلوید می‌خواسته که صحبت نکند.

چرا برای تهیهٔ واکسن ویروس کرونا خرچنگ‌ها را 'می‌دوشیم'؟

ده چشم دارند و بیش از سیصد میلیون سال است که روی زمین زندگی می‌کنند و ما از خون آبی روشن آنها برای در امان ماندن خودمان استفاده می‌کنیم.

دیوان عالی آمریکا: دادستانی می‌تواند برگه‌های مالیاتی رئیس جمهور را ببیند

دیوان عالی آمریکا در حکمی که روز پنجشنبه صادر کرد گفت که دادستانی نیویورک می تواند رکوردهای مالی از جمله برگه های مالیاتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را بررسی کند. آقای ترامپ اولین رئیس جمهور از زمان ریچارد نیکسون در دهه ۱۹۷۰ است که اظهارنامه مالیاتی خود را که باید سالانه تحویل "سازمان درآمدهای داخلی" شود علنی نکرده.

ارائه گزارش 'قتل خودسرانه' قاسم سلیمانی و استفاده از پهپادها به شورای حقوق بشر سازمان ملل

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه قتل‌های خودسرانه گزارشش را به شورای حقوق بشر این سازمان ارائه کرد و در آن، ترور قاسم سلیمانی را خلاف قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد دانست. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا قاسم سلیمانی را یکی از مهلک‌ترین تروریست‌های جهان توصیف کرده و گفته سازمان ملل سوابق او را "ماست‌مالی" می‌کند.

جسد شهردار سئول ساعت‌ها پس از ناپدید شدن پیدا شد

پلیس کره جنوبی گفته است جسد شهردار سئول، ساعاتی پس از آن که ناپدید شد پیدا شده است. جسد شهردار سئول در کوه بوگاک در شمال شهر پیدا شده است. آخرین سیگنال تلفن شهردار از این منطقه دریافت شده بود.

پنج بخش از کتاب 'تمامی ماجرا' نوشته مری ترامپ

خاطرات مری ترامپ، برادرزاده دونالد ترامپ شامل "تمامی ماجرا" در مورد رئیس جمهوری آمریکا در دست انتشار است و در آن نویسنده مدعی است که آقای ترامپ دچار خودشیفتگی است و زندگی همه آمریکاییان را تهدید می‌کند.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!