BBCPersian.com | صفحه اول

Latest articles

بایدن: حل مسائل با ایران دشوار خواهد بود

جو بایدن گفت دونالد ترامپ باعث شده ایران توانایی هسته‌ای خود را بالا ببرد و حل مسائل با ایران دشوار خواهد بود. آقای بایدن درباره سوءقصد به محسن فخری‌زاده گفته "دشوار بتوان گفت چه قدر" این موضوع بر اختلافات میان ایران و آمریکا تاثیر خواهد گذاشت.

ایده‌های درخشان (٢٢): درختان هوشمند‏

آیا درختان هم هوش دارند؟ ما انسان‌ها و تا حدی جانوران را دارای هوش می‌دانیم. اما گیاهان چطور؟ ‏

آیا دولت ایران ملزم به کاهش تعهدات برجامی‌اش شده؟‏

طرح دو فوریتی نمایندگان مجلس ایران با عنوان "اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران" به قانون لازم‌الاجرا بدل شده و برای اجرا به دست دولت رسیده است.‏

مرور هفتگی مجلات ایران با مسعود بهنود‏

‏این هفته مسعود بهنود مروری دارد بر چشم‌انداز ایران، رازان، عروسک سخنگو و ندای قلم.‏

هشدار اسرائیل نسبت به احتمال حمله ایران به اهداف خارجی این کشور

دولت اسرائیل روز پنجشنبه هشدار داده که ایران ممکن است به اهداف این کشور در خارج حمله کند. محسن فخری زاده از مقام های بلندپایه برنامه اتمی ایران جمعه هفته پیش در اطراف تهران ترور شد. ایران اسرائیل را مسئول قتل او دانسته و این کشور را تهدید به تلافی جویی کرده است.

بایدن از مردم خواهد خواست برای ۱۰۰ روز ماسک بزنند

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا گفته است که از آمریکایی ها خواهد خواست در صد روز نخست ریاست جمهوری او برای مهار ویروس کرونا ماسک بزنند. آمار ابتلا به کرونا از آغاز همه گیری در آمریکا تاکنون ۱۴ میلیون مورد بوده و ۲۷۵ هزار نفر هم در اثر آن جان باخته اند.

مقام آمریکایی: چین 'بزرگترین تهدید علیه آزادی است'

مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا می گوید که چین "بزرگترین تهدید برای دمکراسی و آزادی" از زمان جنگ جهانی دوم است. جان راتکلیف مدیر اطلاعات ملی آمریکا که وظیفه آن نظارت و هماهنگی کلیه سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی این کشور است در مقاله ای در وال استریت ژورنال نوشت که قدرت چین با سرقت اسرار آمریکا و جایگزینی شرکت های آمریکایی در بازار درحال افزایش است.

آمریکا شرکت ایرانی را به اتهام تلاش برای ساخت سلاح شیمیایی تحریم کرد

وزارت دارایی آمریکا، در واپسین هفته‌های کاری دولت دونالد ترامپ، یک شرکت ایرانی دیگر و مدیرش را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. وزارت دارایی آمریکا، در واپسین هفته‌های کاری دولت دونالد ترامپ، یک شرکت ایرانی دیگر و مدیرش را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

هشدار اسرائیل نسبت به احتمال حمله ایران به اهداف این کشور

دولت اسرائیل روز پنجشنبه هشدار داده که ایران ممکن است به اهداف این کشور در خارج حمله کند. محسن فخری زاده از مقام های بلندپایه برنامه اتمی ایران جمعه هفته پیش در اطراف تهران ترور شد. ایران اسرائیل را مسئول قتل او دانسته و این کشور را تهدید به تلافی جویی کرده است.

هشدار اسرائیل نسبت به حمله ایران به اهداف این کشور

دولت اسرائیل روز پنجشنبه هشدار داده است که ایران ممکن است به اهداف این کشور در خارج حمله کند. محسن فخری زاده از مقام های بلندپایه برنامه اتمی ایران جمعه هفته پیش در اطراف تهران ترور شد. ایران اسرائیل را مسئول قتل او دانسته و این کشور را تهدید به تلافی جویی کرده است.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!