BBCPersian.com | صفحه اول

Latest articles

'بچه‌گربه وحشی'؛ گزارشی از شش سال جاسوسی سایبری از گروه‌های مخالف حکومت ایران

یک شرکت امنیت سایبری از فعالیت گروهی از هکرهای وابسته به ایران خبر داده که از شش سال‌ پیش گروه‌های مخالف حکومت را هدف گرفته‌اند و فعالیت آنها همچنان ادامه دارد. نفوذ به سیستم تایید هویت دو مرحله‌ای و همین طور تجسس گسترده در پیام‌رسان‌ها به ویژه تلگرام از جمله فعالیت‌های گروه "بچه گربه وحشی" عنوان شده است.

عضو هیات مذاکره کننده دولت در مذاکرات صلح: طالبان حرف آخر خود را اول زده

شماری از اعضای هیأت دولت افغانستان که برای گفت‌وگوی رو در رو با طالبان به قطر رفته تایید می‌کنند که قرار است امروز نشستی میان اعضای هیأت دو طرف، به منظور توافق بر سر موارد اختلافی برگزار شود، اما اعضای هیأت طالبان می‌گویند که تاکنون زمان این نشست مشخص نشده است. با گذشت بیشتر از یک هفته هنوز دو طرف بر سر طرزالعمل مذاکره به توافق نرسیده‌اند.

مراسم گرامیداشت هشتادمین سالگرد 'نبرد بریتانیا' در کلیسای وست‌مینستر ابی

کلیسای وست‌مینستر ابی امروز مراسم گرامیداشتی به مناسبت هشتادمین سالگرد نبرد بریتانیا برگزار کرد؛ این اولین مراسم عمده در محل این کلیسا از زمان اعمال محدودیت‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا بود.

افزایش ازدواج اجباری کودکان در هند؛ قربانیان پنهان شیوع کرونا

شیوع ویروس کرونا برای کودکان در گوشه و کنار جهان بسیار زیانبار بوده، از جمله در هند، جایی که محدودیتهای جدید موجب شده تا ازدواج اجباری، قاچاق و بیگاری کودکان بیشتر شود.

آیا بالاخره ماشه کشیده شد؟

به رغم اصرار آمریکا مبنی بر اینکه ۳۰ روز پیش ماشه را کشیده و از ۲۰ سپتامبر قطعنامه‌های قدیمی تحریم ایران باید اجرا شوند، نه دبیرکل سازمان ملل می‌داند که چکار باید بکند و نه باقی قدرت‌های دنیا ادعای آمریکا را قبول دارند. بالاخره ماشه کشیده شد و تحریم‌ها بازگشتند یا نه؟ کیوان حسینی از بی‌بی‌سی به این پرسش پاسخ می‌دهد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران: دو سوم کسانی که ارز را برنگرداندند، کارت بازرگانی نداشتند

بنابر اعلام اتاق بازرگانی ایران، حدود دو سوم کسانی کسانی که ارز حاصل از صادرات را به چرخه اقتصادی ایران بازنگردانده‌اند، کارت بازرگانی نداشته‌اند. بررسی‌های اتاق بازرگانی حاکی از آنست که از ۱۵ هزار صادرکننده‌ای که ارز را برنگردانده‌اند، بیش از ۱۰ هزار صادرکننده اساسا کارت بازرگانی نداشته‌اند. بانک مرکزی اواخر تیرماه اعلام کرد که بیش از ۲۷ میلیارد دلار...

راهپیمایی گسترده در بانکوک؛ معترضان خواهان اصلاح نظام پادشاهی شدند

هزاران نفر در بانکوک به خیابانها ریخته و خواهان اصلاح نظام سلطنتی تایلند شده‌اند. تظاهرات امروز، بزرگترین تجمع اعتراضی در سالیان اخیر در تایلند به شمار می رود.

ابهام درباره اجرای گزینه ماشه؛ روحانی: آمریکا قلدری کند، پاسخ ایران قاطع خواهد بود

با وجود آنکه آمریکا مدعی است گزینه ماشه را فعال کرده، دبیرکل سازمان ملل متحد گفته که نمی‌تواند در این خصوص اقدامی انجام دهد. رئیس‌جمهور ایران هم امروز را "روزی تاریخ" در دیپلماسی خوانده که به گفته او نشانه‌ای از "شکست" آمریکا بوده است.

مارچلو بیلسا؛ افسانه و واقعیت در مورد یکی از جذاب‌ترین مربیان فوتبال دنیا

شاید این داستان را شنیده‌اید که مارچلو بیلسا یک بار هواداران تیم خودش را با نارنجک دستی تهدید کرده یا وقتی مربی تیم ملی‌ آرژانتین بوده، ۲۰۰۰ نوار ویدئویی از بازی تیم‌های رقیب‌شان را با خود به جام جهانی ۲۰۰۲ برده است. بیلسا یک مربی دقیق، وسواسی و مرموز است که افسانه‌های زیادی در موردش وجود دارد

زهرا رهنورد: 'قتل بی‌رحمانه' نوید افکاری ملت را 'داغدار و طاقتشان را طاق' کرد

زهرا رهنورد، از سران مخالفان انتخابات جنجالی ۱۳۸۸ ایران که در حصر خانگی است، اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی را "قتل بی‌رحمانه" خوانده و گفته مجموعه‌ای از مسائل از جمله محیط پلیسی، فقر و بیماری به همراه این اعدام دل ملت ایران را "داغدار و طاقتشان را طاق" کرده است.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!