BBCPersian.com | صفحه اول

Latest articles

شش قدم؛ هدیه محمود فکری به استقلال و پرسپولیس در گام نخست

هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران با لغو و تعلیق آغاز شد و به پایان رسید. استقلال از یک هفته قبل مجوز پرواز نکردن به آبادان را گرفته بود. دیدار تیم‌های فولاد و تراکتور به دلیل حضور هر دو تیم در لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاد. پرسپولیس حریفش را برد، سپاهان در بازگشت محمود فکری به لیگ برتر متوقف شد و تیم‌های صدرنشین را امیدوار کرد.

اتحادیه اروپا فرماندهان سپاه و بسیج را به اتهام سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ تحریم کرد؛ واکنش ایران: گفتگوهای جامع تعلیق می‌شود

اتحادیه اروپا هشت فرمانده سپاه، بسیج و پلیس ایران از جمله فرمانده کل سپاه پاسداران را به اتهام دست داشتن در سرکوب مرگبار اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به فهرست تحریم‌های حقوق بشری خود اضافه کرد. سه زندان اوین، فشافویه و رجایی‌شهر هم تحریم شده‌اند. در واکنش به این اقدام به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گزارش شده است که تهران "گفت‌وگوهای جامع با اتحادیه...

دو خبر 'امیدوارکننده' از درمان سرطان مغز

دانشمندان بریتانیایی می‌گویند آزمایش یک روش تازه برای درمان سرطان کشنده مغز، نتایج امیدوارکننده‌ای داشته و در اسرائیل، پژوهشگران از کشف مهمی در همین راستا خبر می‌دهند.

بالا گرفتن تنش میان ایران و اسرائیل در پی خرابکاری در تاسیسات نطنز

ایران می‌گوید انفجار دیروز در تاسیسات هسته‌ای نطنز، کار اسرائیل بوده و با این کار می‌خواسته در روند مذاکرات برای احیای برجام اثر بگذارد.

وضعیت نگران‌کننده شیوع کرونا در زندان‌های ایران

در ایران، با وخیم‌تر شدن شیوع کرونا، مقام‌های مسئول گفته‌اند که آمار رسمی قربانیان مربوط به خریدهای نوروزی پیش از عید است. همزمان جمعی از زندانیان بند هشت زندان اوین از رسیدن موج کرونا به این زندان خبر داده‌ و گفته‌اند که زندانیان باید به مرخصی بروند.

تلف شدن ماهی‎های یک مزرعه پرورش ماهی در لردگان

ویدیویی که به دست بی‌بی‌سی رسیده نشان می‌دهد که تعداد زیادی از ماهی‎های یک مزرعه پرورش ماهی درلردگان در حال تلف شدن هستند.

خشکسالی در تایوان؛ تلفن همراه پس از یکسال در دریاچه پیدا شد

بدترین خشکسالی ۵۶ سال گذشته در تایوان روی داده است. اما برای یک نفر نتیجه خوبی داشته؛ مردی پس از یکسال تلفن همراهش را که در داخل دریاچه افتاده بود، پیدا کرد. در بسیاری از مناطق این جزیره آب جیره‌بندی شده‌است.

طالبان: نمی‌توانیم در ۱۶ آوریل در نشست صلح استانبول شرکت کنیم

گروه طالبان اعلام کرده که این گروه آماده نیست تا روز جمعه ۱۶ آپریل در نشست صلح استانبول شرکت کند. محمد نعیم سخنگوی گروه طالبان به بی‌بی‌سی گفته که این موضوع زیر بررسی است و اگر فیصله‌ دیگری در این مورد شد، "با مردم شریک خواهیم ساخت." گروه طالبان توضیحی نداده که چرا نمایندگان آن نمی‌توانند در این تاریخ در نشست استانبول شرکت کنند، اما قبلا منابعی گفته...

اتحادیه اروپا فرماندهان سپاه و بسیج را به اتهام سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ تحریم کرد

اتحادیه اروپا هشت فرمانده سپاه، بسیج و پلیس ایران از جمله حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران را به اتهام دست داشتن در سرکوب مرگبار اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به فهرست تحریم‌های حقوق بشری خود اضافه کرد. سه زندان اوین، فشافویه و رجایی‌شهر هم در همین ارتباط تحریم شده‌اند.

اتحادیه اروپا فرمانده سپاه پاسداران و بسیج را به اتهام سرکوب اعتراضات آبان ۹۸ تحریم کرد

اتحادیه اروپا هشت فرمانده سپاه، بسیج و پلیس ایران از جمله حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران را به اتهام دست داشتن در سرکوب مرگبار اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به فهرست تحریم‌های حقوق بشری خود اضافه کرد. سه زندان اوین، فشافویه و رجایی‌شهر هم در همین ارتباط تحریم شده‌اند.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!