BBCPersian.com | ویدیو و صدا

Latest articles

بهمن قبادی: سینمای ایران همه‌چیزش را از کیارستمی دارد

بهمن قبادی، فیلمساز مشهور ایرانی که حالا در اربیل کردستان عراق ساکن است، درگذشت عباس کیارستمی را ضایعه‌ای غیرقابل جبران می‌داند. آقای قبادی سینمای جهان را متاثر از مکتب فیلم‌سازی عباس کیارستمی می داند.

محسن مخملباف: عباس کیارستمی روایتگر زندگی بود

با درگذشت عباس کیارستمی، کارگردان نامی ایرانی، بسیاری از چهره های سینمای ایران واکنش نشان دادند. از جمله محسن مخملباف، کارگردان ایرانی مقیم لندن، در گفتگو با بی‌بی‌سی درباره عباس کیارستمی سخن گفته است

ایسلند؛ بازنده اما شادمان

دیشب رویای جام ملت های اروپا برای ایسلند به پایان رسید. شکست ۵ بر ۲ مقابل فرانسه پایانی بر حضور این جزیره سیصد هزار نفری در این رقابت ها بود.

تشدید بحران ریزگردها در شهرهای ایران

بحران ریزگردها، آسمان شهرهای ایران را فراگرفته است. گرد و خاک امروز در خوزستان به بیش از پنج برابر حد مجاز رسید.

افزایش انتقادها از دولت عراق به خاطر ناکامی در برقراری امنیت

با بالا رفتن آمار کشته های انفجار انتحاری دیروز در بغداد، دولت عراق سه روز عزای عمومی اعلام کرده و وعده داده که امنیت پایتخت را بهبود بدهد.

آیا داعش در ایران ناکام است؟

از اروپا و آمریکا تا عراق و سوریه و افغانستان گروه موسوم به دولت اسلامی توانسته درنقاط مختلف هوادار پیدا کند و عملیات انجام دهد.

دستگیری هک کننده اطلاعات بیست میلیون مشترک ایرانسل

در ایران جوانی ۱۹ ساله دستگیر شده که می گوید عضو گروهی ۳۰۰ نفره بوده و اطلاعات شخصی ۲۰ میلیون مشترک شبکه تلفن همراه ایرانسل را منتشر کرده است.

کناره گیری غیرمنتظره نایجل فراژ

در بریتانیا، یکی از رهبران اصلی طرفدار خروج از اتحادیه اروپا از رهبری حزبش کناره گیری کرد. نایجل فراژ که رهبر حزب استقلال بریتانیا بود، گفته که کارش را انجام داده و حالا زمان کناره گیری است.

اعدام ویدیویی یک عضو طالبان از سوی داعش

گروه داعش تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد یک عضو نوجوان این گروه، فردی را به اتهام جاسوسی برای طالبان به گلوله می‌بندد.

صوفیانی که به جای روزه گرفتن برای دیگران غذا تهیه می کنند

در سنگال اعضای یک شاخه از مسلمانان صوفی مریدیه که به 'بای فال' شهرت دارند، روزه نمی گیرند. آنها در عوض برای دیگران غذا تهیه می کنند.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!