Latest articles

Slovensko zasiahne drastická zmena počasia: Na jar zabudnite, udrú mrazy!

S prvými teplými dňami nového roka prírodu už tradične skrášlili biele snežienky. Rekreanti a nadšenci prírody našli tieto nezameniteľné jarné kvetiny v rôznych kútoch Slovenska – napríklad aj vo Vihorlate, Košiciach či v Slovenskom raji.

Prelomová cesta pápeža Františka do Iraku: Moslimskú krajinu si nevybral náhodou

Masívne bezpečnostné opatrenia aj obavy zo šírenia koronavírusu. Prelomová cesta pápeža Františka (84) do Iraku má potenciál stať sa jednou z hlavných udalostí tohto roka.

Zlatý retriever Sampson vyzerá ako každý iný pes: Jeho schopnosti vás ohúria

Nie je pes ako pes. Zlatý retriever menom Sampson nenosí vedecký plášť iba pre zábavu. Má totiž veľmi seriózne zamestnanie.

Babiš to povedal úplne jasne: Do Česka dovezú len schválené vakcíny proti COVID-19

Do Českej republiky nebude podľa premiéra Andreja Babiša dovezená vakcína bez registrácie v EÚ alebo výnimky ministerstva zdravotníctva. Povedal to v piatok po rokovaní kabinetu. Medzi firmami je ale podľa neho o neschválené vakcíny záujem, informoval spravodajský portál Novinky.cz.

Perfektná správa! Očkovanie v Británii funguje, počet úmrtí klesol takmer o polovicu

Počet úmrtí na koronavírus v Británii klesol v priebehu tohto týždňa o 41 percent. Krajina tiež zaznamenala najrýchlejší pokles v počte hospitalizácií. Informoval o tom v piatok minister zdravotníctva Matt Hancock, ktorého citovali agentúry PA Media a DPA.

Vyslankyňa OSN pre Mjanmarsko prehovorila o zúfalých prosbách ľudí: Represálie musia prestať!

Osobitná vyslankyňa OSN pre Mjanmarsko Christine Schranerová Burgenerová v piatok na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN naliehala, aby sa skoncovalo s "represáliami" mjanmarskej armády voči protestujúcim obyvateľom. Zároveň žiadala radu, aby reagovala na "zúfalé prosby" prichádzajúce z ázijskej krajiny.

Trápne chvíle pred oltárom šou Svadba na prvý pohľad: Mohol toto Michal neveste urobiť?

Ženích Michal nevyzeral veľmi nadšene, keď sa k nemu blížila neznáma Diana, ktorej mal pred zrakmi svojej rodiny a priateľov povedať "áno". Vyhýbal sa jej pohľadom. Nevesta si to všimla hneď a bola v rozpakoch... Spočiatku rozpačitý svadobný obrad končil prvým svadobným bozkom. Nebol však taký vášnivý ako by sa patrilo. Ako bude tento pár pokračovať...

Jar sa blíži, prvé alergény sa objavili: V týchto miestach je to najhoršie

V uplynulých dňoch v ovzduší na celom území Slovenska dominoval peľ prvých jarných alergénov liesky a jelše.

Somálskom otriasol mohutný výbuch bomby: Hlásia obete a desiatky zranených

Viac ako desať ľudí prišlo o život v piatok pri výbuchu bomby v somálskom hlavnom meste Mogadišo, ktorú odpálila islamistická skupina aš-Šabáb. Informovala o tom agentúra AFP.

Návrat do slovenskej ligy: Ljubičiča čakajú záchranárske práce

Do fortunaligového FK Senica prichádza dvojnásobný majster Fortuna ligy Marin Ljubičič.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!