Wiadomości Fakt.pl - RSS Feed

Wiadomości Fakt.pl

Latest articles

Uwaga! W całej Polsce będzie wyjątkowo niespokojnie. Są alerty 2. stopnia!

Nad Polskę znów nadciągają nawałnice. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla niemal całego kraju. Jak przestrzegają synoptycy, gwałtownym burzom towarzyszyć mogą opady gradu. Szczególną ostrożność muszą zachować zwłaszcza mieszkańcy ośmiu województw.

Szajka włamywaczy w rękach policji. Mieli sprytny sposób działania

Złodzieje z Rumunii mieli sprawdzony modus operandi. Włamywali się do sklepów z elektroniką w całej Polsce i kradli najdroższe telefony. Potem jakby nigdy nic... wyjeżdżali z naszego kraju. Wpadli po włamaniu w Oświęcimiu, w wyniku skoordynowanej akcji kryminalnych z kilku jednostek. Zdążyli nakraść sprzętu za 200 tysięcy złotych!

Dwie duże firmy telekomunikacyjne z zarzutami. Chodzi o włączanie niechcianych płatnych usług!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił Orange i P4 zarzuty włączania niechcianych płatnych usług. Konsumenci płacili, choć nie wyrazili na to wyraźnej zgody. Sądy podtrzymały wcześniejsze decyzje Urzędu o ukaraniu Polkomtela i T-Mobile za podobne praktyki - podał Urząd w komunikacie.

Też kichasz i kaszlesz? Częste przeziębienia latem to nietypowy efekt pandemii...

Dlaczego właśnie teraz dopadło mnie przeziębienie? Też zadajesz sobie to pytanie? Otóż gdy rozluźniły się pandemiczne obostrzenia, zwykłe i powszechne wirusy powodujące katar czy ból głowy, przeszły do ataku.

Porwali jej ukochaną koteczkę! Policjanci odbili ją razem z drapakiem

Każdy ma w domu rzeczy, których nie chciałby stracić. Gdy jednak ktoś odbiera ci przyjaciela, serce pęka na pół. Na szczęście kradzież kota we Wrocławiu tym razem zakończyła się szczęśliwie. Koteczka wróciła w objęcia zapłakanej 28-letniej właścicielki, podobnie jak kocie drapaki i kilka innych rzeczy, które złodzieje zwinęli razem ze zwierzakiem.

Koszmarny wypadek w Dołhobrodach. Ciągnik rozpadł się na pół

Traktor był w kawałkach, które leżały rozrzucone od siebie w promieniu kilkunastu metrów. Taki widok zastali policjanci z Włodawy (woj. lubelskie), którzy przyjechali na miejsce wypadku do miejscowości Dołhobrody. Na skrzyżowaniu zderzył się ciągnik rolniczy i osobowe audi.

Jarosław Gowin o kolejnym lockdownie. "Zaszczepionym trzeba dać gwarancję, że nie obejmą ich obostrzenia"

Wraz ze wzrostem zakażeń koronawirusem i nieuchronnym nadejściem czwartej fali pandemii w Polsce, pojawiają się uzasadnione pytania o zwolnienie z ewentualnych obostrzeń osób zaszczepionych na COVID-19. Apel w tej sprawie wystosował wicepremier, szef MRPiT Jarosław Gowin. - Zaszczepionym trzeba dać twardą gwarancję, że nie obejmą ich ewentualne obostrzenia...

23-latka otrzymała 6 dawek szczepionki na COVID-19. Teraz ma ogromny problem

Ten przypadek to ewenement na skalę światową. Studentka z Włoch, 23-letnia Virginia Grilli, w maju została zaszczepiona na COVID-19. Młoda kobieta otrzymała jednak nie jedną, a aż sześć dawek preparatu. Teraz ma z tego powodu duże kłopoty. Bo choć została zaszczepiona, a poziom jej przeciwciał jest ekstremalnie wysoki, nikt nie chce wystawić jej paszportu...

Nietypowe litery na tablicach rejestracyjnych. Czy rozpoznasz policyjne auto?

Pojazdy należące do służb publicznych posiadają specjalne tablice rejestracyjne. Ich identyfikacja nie jest więc trudna, nawet w przypadku nieoznakowanych samochodów. Wystarczy zapoznać się z symbolami przypisanymi do danej instytucji.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021. Kiedy? Kto zagra? Czy są bilety?

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 rusza już w czwartek 29 lipca. Festiwal potrwa do niedzieli 1 sierpnia. Ostatniego dnia impreza przeniesie się z Katowickiej Strefy Kultury na Sztauwajery, gdzie odbędzie się darmowy Fajarant. Sprawdź kto zagra na festiwalu, i czy można kupić jeszcze bilety.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!