Wiadomości Fakt.pl

Wiadomości Fakt.pl

Latest articles

Tymczasowa prezydent Boliwii z pozytywnym wynikiem na koronawirusa

Tymczasowa prezydent Boliwii Jeanine Anez poinformowała w czwartek na Twitterze, że uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zapewniła jednak, że czuje się dobrze i będzie pracować w izolacji. – Jestem pozytywna na Covid-19, nic mi nie będzie, będę pracować w izolacji. Razem pójdziemy do przodu – podkreśliła 53-letnia Anez na swoim koncie...

Dobra informacja dla Polaków. Wielka Brytania zniosła obowiązkową kwarantannę

Od piątku przyjeżdżający z 59 państw i terytoriów w przypadku Anglii, Walii i Irlandii Północnej oraz z 57 w przypadku Szkocji nie muszą odbywać 14-dniowej kwarantanny. Dotyczy to także przyjazdów z Polski.

Tragiczny wypadek koło Bytowa. Nie żyje 19-latka

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Udorpie koło Bytowa (woj. pomorskie). W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym zginęła 19-letnia kobieta. Przyczyny tragedii nie są na razie znane. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej.

Amerykański sędzia za łapówki wysłał do więzienia tysiące małoletnich!

Po prawie dziewięciu latach za kratami były sędzia z Pensylwanii, Michael Conahan (68 l.) został zwolniony z więzienia. 68-latek mógł opuścić więzienne mury, ponieważ ma schorzenia, które narażają go na wysokie ryzyko powikłań w razie zakażenia koronawirusem. Były sędzia został skazany na 17,5 lat więzienia po tym, jak udowodniono mu, że za łapówkę...

Dramat setek dzieci. Pożar wybuchł w pobliżu obozu letniego

W pobliżu Koryntu w środkowej Grecji szaleją groźne pożary. W czwartek miejscowe władze poinformowały o natychmiastowej ewakuacji około 400 dzieci z letniego obozu. Gdyby tego nie zrobiono, mogłoby dojść do tragedii. Z żywiołem walczy 80 strażaków, dwa samoloty gaśnicze i jeden śmigłowiec. Zadanie utrudnia im silny wiatr.

Czekał na wyrok 25 lat. Wykonali go, wstrzykując mu truciznę

W USA doszło do drugiej egzekucji od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. 45-letni Billy Joe Wardlow został stracony poprzez przyjęcie zastrzyku z trucizną. Mężczyzna w 1995 roku został skazany po tym, jak w wieku 18 lat zamordował 82-letniego mężczyznę. Na wykonanie wyroku czekał 25 lat.

Muzeum jedzie do chorych! Piękna inicjatywa!

Pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach mogą korzystać z tzw. pogotowia kulturalnego. To terapia za pomocą sztuki, której inicjatorem jest Iwona Mohl, dyrektorka Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. To chyba pierwsza taka inicjatywa w skali kraju!

Spowiedź kierowcy autobusu z Warszawy. Przeżył koszmar

Zbigniew Kogut, kierowca autobusu MZA, przeżył koszmarną kontrolę policyjną na obecność narkotyków. Teraz opowiada, jak ona wyglądała. Wszyscy chcemy, by kierowcy autobusów miejskich byli trzeźwi. Zbigniew Kogut również nie ma nic przeciwko kontrolom trzeźwości. Ale pyta, dlaczego są one prowadzone odczynnikami, które dają mylne odczyty? Przez fałszywie...

Skandaliczne zachowanie gwiazdy MMA. Znokautował mężczyznę w restauracji

Skandaliczne zachowanie zawodnika MMA. Mike Perry uderzył starszego człowieka w restauracji w Texasie. Cios był na tyle mocny, że mężczyzna trafi do szpitala, ma problemy z pamięcią. Świadkowie zdarzenia mówią, że wcześniej Perry uderzył przyjaciółkę swojej dziewczyny i pracownika lokalu.

Wykradli zwłoki duchownego, który miał koronawirusa. Teraz gorzko tego żałują

Kilka dni temu w jednym ze szpitali w Makassar na wyspie Celebes w Indonezji doszło do skandalu. Na wieść o tym, że zmarł 49-letni mułła Muhammad Yunus, który miał koronawirusa, do budynku wtargnęło 150 wiernych. Rozsierdzony tłum zażądał od władz placówki natychmiastowego wydania zwłok duchownego. Nie było mowy o sprzeciwie. Pół godziny później zabrali...

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!