http://www.rp.pl/Wiadomości

Latest articles

Dr Grzesiowski: Prezydent dał sygnał antyszczepionkowy

- Sygnał jaki idzie z tak sformułowanej wypowiedzi jest jednoznaczny - jest antyszczepionkowy - mówił w rozmowie z TVN24 immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Pakistan: Spada liczba zakażeń. Powodem mniej testów?

Liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w ciągu doby w Pakistanie spadła poniżej 3 tysięcy drugi dzień z rzędu, ale eksperci ds. ochrony zdrowia wskazują, że nie musi to być oznaka słabnięcia epidemii - w Pakistanie przeprowadza się obecnie bowiem mniej testów na koronawirusa niż wcześniej.

WHO: Tak, są dowody na powietrzną transmisję koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia przyznała, że pojawiają się dowody na transmisją aerozolową koronawirusa SARS-CoV-2. Wcześniej list w tej sprawie wystosowała do WHO grupa naukowców.

Tajlandia buduje lotniskowe miasto

9,4 miliarda dolarów będzie kosztować budowa lotniskowego miasta w Tajlandii. W przyszłości ma się stać ono ważnym punktem na turystycznej i gospodarczej mapie kraju.

Badanie: 42 proc. nie ufa Trzaskowskiemu, 37 proc. - Dudzie

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski są liderami rankingu zaufania - wynika z badania przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator, które opisuje Polsat News.

Czy sprawa szczepień będzie miała wpływ na wybory?

W II turze wyborów prezydenckich zmierzą się ze sobą prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

Meksyk: Od czerwca wzrost liczby zgonów na COVID-19 o 206 proc.

W ciągu doby liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Meksyku wzrosła o 6258, a liczba zgonów o 895 - informuje meksykańskie Ministerstwo Zdrowia.

Chiny: Pada jak w 1961 r. Dziewięć osób pod lawiną błotną

Lawina błotna, która zeszła w środę, pogrzebała dziewięć osób w prowincji Hubei - podał dziennik "People's Daily".

Serie A: Od 0:2 do 4:2 - Milan wygrywa z Juventusem

AC Milan wygrał z Juventusem Turyn 4:2, mimo że przegrywał już 0:2 w meczu 31. kolejki Serie A. Dzięki wygranej Milan awansował na piąte miejsce w tabeli - czytamy w Onecie.

Chiny: Niech USA zredukują arsenał jądrowy do naszego poziomu

Jeśli USA są gotowe do zredukowania swojego arsenału jądrowego do poziomu arsenału, jakim dysponują Chiny, Chiny z radością dołączą do trójstronnych negocjacji na temat kontroli zbrojeń z USA i Rosją - oświadczył Fu Cong, dyrektor departamentu kontroli zbrojeń w chińskim MSZ.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!