http://www.rp.pl/Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

Reuters: "Eksplozja". Rekord zakażeń w Polsce. Dużo zgonów, mało zaszczepionych

Reuters pisząc o sytuacji epidemicznej w Polsce przytacza słowa ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, który na wspólnej konferencji prasowej z Mateuszem Morawieckim mówił o "eksplozji" epidemii w Polsce.

Paweł Wojtunik: Mam tego dość

Moja żona i córki realnie obawiają się o swoje życie i zdrowie - rozmowa z Pawłem Wojtunikiem, byłym szefem CBA.

„Gierek”: Tajna broń przerwanej dekady

„Gierek” Michała Węgrzyna to film idealny. Dla widzów, którzy za wiarygodne źródło uznają „Wiadomości” („ciemny lud to kupi”!). Albo teorie spiskowe.

Konkurs Innowacja w Polityce: nagroda dla internetowej platformy Frena la Curva

W finale tegorocznej edycji konkursu "Innowacji w Polityce”, w kategorii „Strategie Covid-19” znalazło się 10 projektów. Wygrał hiszpański projekt z Aragonii Frena la Curva” („Wyhamuj Krzywą").

Rosja żąda wycofania wojsk NATO. Rumunia stanowczo odpowiada

Władze Rumunii uważają, że wycofanie wojsk NATO z ich kraju nie może być częścią negocjacji z Rosją. Żądanie takie wystosował w piątek szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Blinken: Każde przekroczenie granicy Ukrainy potraktujemy jak poważną inwazję

- Naszym celem jest określenie czy Rosja jest gotowa podjąć drogę dyplomatyczną i inne kroki konieczne do deeskalacji na Ukrainie oraz docelowo rozwiązać nasze różnice poprzez dialog - mówił po rozmowach w Genewie z szefem MSZ Rosji, Siergiejem Ławrowem, sekretarz stanu USA, Antony Blinken.

Ławrow: USA mają odpowiedzieć nam na piśmie w przyszłym tygodniu

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, po rozmowach w Genewie z sekretarzem stanu USA, Antonym Blinkenem oświadczył, że USA zgodziły się przekazać Rosji pisemną odpowiedź ws. gwarancji bezpieczeństwa, jakich od Zachodu domaga się Moskwa.

Media: Niemiecki kanclerz odrzucił zaproszenie Bidena do dyskusji o Ukrainie

Niemiecki "Der Spiegel" poinformował, że kanclerz Olaf Scholz odrzucił zaproszenie od prezydenta USA Joe Bidena do dyskusji w krótkim terminie na temat kryzysu na Ukrainie.

Morawiecki o podsłuchach: W wielu krajach standardy są niższe

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej był pytany czy w Sejmie powinna powstać komisja śledcza ds. inwigilacji za pomocą systemu Pegasus.

Rząd wprowadza zmiany. Skrócona kwarantanna. Możliwość rozliczenia na starych zasadach

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że piąta fala zakażeń koronawirusem stała się faktem, dlatego rząd wprowadza szereg zmian.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!