http://www.rp.pl/Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

Świetne wyniki Apple, Google i Microsoftu. Motorem pandemia

Przychody Apple w II kwartale tego roku sięgnęły 81,4 mld dol. i były o 36 proc. wyższe niż przed rokiem. Koncern ciągnie rekordowa sprzedaż iPhone`ów.

Bez kwarantanny dla w pełni zaszczepionych z USA i UE

Osoby w pełni zaszczepione, które przyjadą do Anglii, nie będą objęte obowiązkiem odbycia kwarantanny - zdecydował rząd.

Hotelarze do rządu: Nie zamykajcie nas jesienią

Europejskie badania wyraźnie wskazują, że hotele nie są obszarami transmisji wirusa SARS-CoV-2, dlatego nie ma konieczności ograniczania ich działalności w wypadku rozwoju epidemii – pisze Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego w liście do rządu. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie zła, hotelarze mogą przyjmować przetestowanych, ozdrowieńców i zaszczepionych.

Swastyka w Departamencie Stanu. Biden zabrał głos

Prezydent USA Joe Biden wypowiedział się przeciwko antysemityzmowi po tym, jak urzędnicy poinformowali o odnalezieniu swastyki w windzie w Departamentu Stanu.

Aurora, nominowana do Oscara, zagra w Polsce

Norweska piosenkarka, Aurora Aksnes w przyszłym roku zagra koncerty w Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku. Autorka piosenki nominowanej do Oscara w 2019 r. wydała nowy singiel „Cure for Me”.

PiS gotowe na zaangażowanie Trybunału Konstytucyjnego

W przypadku braku większości w Sejmie dla nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, Prawo i Sprawiedliwość zwróci się z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności obecnie obowiązujących przepisów koncesyjnych z Konstytucją.

Będą nowe rozwiązania dotyczące szczepień

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że zostaną ogłoszone nowe rozwiązania, które mają zachęcić do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

Nie żyje aktorka Barbara Połomska

W wieku 87 lat zmarł aktorka teatralna i filmowa Barbara Połomska. Przez całą swoją karierę była związana z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Nie ma szczepień, nie ma wzrostu gospodarczego

Perspektywy ekonomiczne bogatych krajów poprawiają się, podczas gdy mające problemy z dostępem do szczepionek kraje rozwijające się zostają w tyle.

Gowin: Zaszczepionym dać gwarancję braku obostrzeń

Wicepremier Jarosław Gowin uważa, że osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID-19 powinny mieć gwarancję, że nie zostaną objęte ewentualnymi obostrzeniami.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!