http://www.rp.pl/Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

Doradca szefa MSW Ukrainy: Kluczowy dla Rosji cel to Odessa

Kluczowym celem wojsk rosyjskich nie jest Donbas, lecz Odessa i pełna kontrola nad Morzem Czarnym - powiedział Wadym Denysenko, doradca szefa MSW Ukrainy.

Łukaszenko twierdzi, że Ukraina próbowała zaatakować Białoruś

Rządzący Białorusią Aleksander Łukaszenko oświadczył, nie przedstawiając dowodów, że z terytorium Ukrainy przeprowadzono próbę rakietowego uderzenia w białoruskie obiekty wojskowe.

Separatyści: Lisiczańsk w całkowitym okrążeniu. Ukraina: To nieprawda

Sprzeczne doniesienia w sprawie Lisiczańska, ostatniego dużego miasta w obwodzie ługańskim, które nie zostało zajęte przez Rosjan. Strona ukraińska zaprzeczyła twierdzeniom prorosyjskich separatystów, że miasto zostało całkowicie okrążone.

Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. W Warszawie trwają prace

W Warszawie powstaje park poświęcony Cichociemnych Spadochroniarzom AK. Kompleks sportowo - rekreacyjny będzie gotowy do końca tego roku.

Pomoc dla ukraińskich naukowców w Polsce

Fundacja Kościuszkowska z Nowego Jorku przyznaje granty dla naukowców – obywateli Ukrainy, którzy w wyniku inwazji Rosji znaleźli się w Polsce i nie mają możliwości kontynuowania pracy naukowej w Ukrainie.

Michał Kolanko: Dla PO zwycięstwo zaczyna się od wiary

Zorganizowana z dużym rozmachem konwencja PO w Radomiu - w nowoczesnej hali sportowej w tym mieście na Mazowszu - mogłaby równie dobrze odbyć się na trzy miesiące przed wyborami, a nie na kilkanaście miesięcy przed nimi.

Kaczyński o zapowiedzi Tuska ws. prezesa NBP: Plan z bajki, to by było nielegalne

"Wyprowadzenie prezesa NBP" Adama Glapińskiego byłoby "oczywiście nielegalne" i stanowiłoby "całkowite złamanie konstytucji i prawa karnego" - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do słów przewodniczącego PO Donalda Tuska.

Tusk krytykuje rząd za inflację i zapowiada: Skończy się PiS, skończy się drożyzna

- Powodem PiS-owskiej drożyzny jest chciwość i głupota - przekonywał w Radomiu Donald Tusk w czasie konwencji Platformy Obywatelskiej.

USA: Rosja ma za mało żołnierzy w Chersoniu

Według USA Moskwa nie ma wystarczającej liczby żołnierzy w Chersoniu, aby skutecznie kontrolować ten region.

Brytyjczycy: Rosja robi „niewielkie postępy” wokół Lisiczańska

Brytyjskie ministerstwo obrony opublikowało swój codzienny raport na temat sytuacji na Ukrainie.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!