http://www.rp.pl/Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

Putin: Nie można pozwolić na ostrzał rosyjskich regionów z Ukrainy

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę na posiedzeniu rządu, że nie można zezwolić na ostrzał rosyjskich terytoriów z Ukrainy, a to jest "zadanie Ministerstwa Obrony".

Pieskow: Kontynuacja umowy o broni jądrowej jest dla Rosji „bardzo ważna”

Uważamy kontynuację traktatu START za bardzo ważną – powiedział Pieskow, opisując go jako jedyny, który pozostał „przynajmniej hipotetycznie wykonalny”.

Jacek Nizinkiewicz: PiS rozdaje wille, ale tylko swoim. A opozycja potrzebuje wspólnej listy

Partia Jarosława Kaczyńskiego uwłaszcza się na państwowym majątku, zabezpieczają się przed utratą władzy. Opozycja ma szansę pokazać alternatywę.

Lubnauer: Minister Czarnek wycofuje się z każdego projektu

Rządy ministra (Przemysława) Czarnka to przede wszystkim stracone lata dla edukacji i cofnięcie jej o lata - mówiła Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej, w rozmowie z Michałem Kolanko, oceniając kadencją obecnego ministra edukacji.

Premier Litwy: Lekcji języka polskiego musi być jak najwięcej

W litewskich szkołach powinno być jak najwięcej języka polskiego jako obcego - oświadczyła premier Litwy Ingrida Šimonytė.

Jacek Nizinkiewicz: PiS rozdaje wille, ale tylko swoim. A opozycja nie potrzebuje jednej listy

Partia Jarosława Kaczyńskiego uwłaszcza się na państwowym majątku, zabezpieczają się przed utratą władzy. Opozycja ma szansę pokazać alternatywę.

Premier Izraela rozważy rolę mediatora, jeśli Rosja i Ukraina go o to poproszą

Benjamin Netanjahu powiedział, że rozważy podjęcie roli mediatora między Kijowem a Moskwą, jeśli obie strony złożą wniosek we „właściwym czasie” i we „właściwych okolicznościach”. Ale muszą o to poprosić nie tylko one.

Białoruś twierdzi, że sama zarządza wyrzutniami rakiet Iskander

Białoruś poinformowała w środę, że jej siły zbrojne samodzielnie kontrolują przysłane na Białoruś przez Rosję mobilne wyrzutnie rakiet Iskander, po tym jak ich białoruscy operatorzy przeszli szkolenia w Rosji i na Białorusi.

Wojna na Ukrainie. Przedstawiciel Kijowa mówi, kiedy zaczną się główne walki

Główne walki w wojnie Rosji z Ukrainą dopiero nadejdą, dojdzie do nich w ciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy - uważa sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.

Holenderskie media: Brygada z Holandii wejdzie w skład dywizji z Niemiec

Holandia i Niemcy mają zrobić robiy duży krok w stronę połączenia swoich sił zbrojnych - holenderska 13. Brygada Lekka, stacjonująca w Oirschot, przejdzie pod dowodzenie niemieckiej 10. Dywizji Pancernej - tworząc jednostkę o łącznej sile ok. 50 tys. żołnierzy - pisze holenderska popołudniówka "NRC". O sprawie pisze anglojęzyczny serwis dutchnews.nl.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!