Al Jazeera Turk

Latest articles

Hayâlim İstanbul - Al Jazeera Turk Belgeseli

Afrika’nın hemen her ülkesinden geldiler. Kimi futbolcu olmayı, önce Türkiye’de sonra Avrupa’da büyük kulüplerde oynamayı hayal ediyor, kimi şarkıcı veya film yıldızı olup şöhrete ulaşmayı… Sadece çalışıp, yoksul ülkelerindeki yakınlarına para göndermeye çabalayanlar da var. Al Jazeera belgeseli Hayalim İstanbul, daha iyi bir hayat için İstanbul’a gelen...

Bozkırın ortasındaki Yozgat'ta tuttukları balığı Avrupa'ya ihraç ediyorlar

İsrail hapishanelerinde açlık grevi yapan Filistinli tutuklularla dayanışma için işgal altındaki Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’de genel grev başlatıldı.

'Adana bildiğin gibi' değil

Bir grup Adanalı gencin kentin bir zamanlar suçla anılan mahallesinde amatör imkânlarla çektiği dizi “Sıfır Bir”, internette yoğun ilgi görüyor. Dizinin YouTube başarısı, İstanbullu dev yapım şirketlerinin de dikkatini çekti.

102 yıllık mendil buluşturdu

Yeni Zelanda'dan Çanakkale'ye savaşmaya gelen George Thomas Uren'in mendili, can verdiği cephede, Ali adlı bir Türk askeri tarafından bulundu. Silah arkadaşı Yusuf'un yaralarını bu mendille silen Ali, arkadaşı şehit olunca, mendili ailesine getirdi.

Su altı konseri

Danimarkalı müzik grubundan su altı konseri.

Dolaptan iyilik çıkarıyorlar

Van'da liseli kız öğrenciler, topladıkları kullanılmayan kıyafetleri, moda tasarımı dersinde onararak ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere ulaştırıyor.

Kambur balinalara kamera

Uzmanlar, Antraktika'da kambur balinalara kamera taktı.

Kuraklıktan etkilenen hayvanlara kiralık kamyonla su taşıyor

Kenya'da, Patrick Mwalua isimli çiftçi, ülkenin en büyük ve en eski tabiat parkı Tsavo'da kuraklıktan etkilenen hayvanlara kiraladığı kamyonla su taşıyor.

Sirk sanatlarıyla kaynaşıyorlar

Her Yerde Sanat derneği, Mardinli çocukları sirk sanatlarıyla kaynaştırıyor.

'Özel' bir mehter takımı

Antalya'daki bu mehter takımı çok 'özel' üyelerden oluşuyor.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!