Onet Wiadomości

Latest articles

Duńczycy nie chcą AstraZeneki. Czesi składają ofertę

Wicepremier Czech Jan Hamaczek napisał w środę na Twitterze, że Czechy są zainteresowane odkupieniem od Danii szczepionek firmy AstraZeneca przeciw COVID-19. Zapowiedział też, że uda się do Rosji na rozmowy ws. Sputnika V.

Bodnar chce wyłączenia Pawłowicz i Piotrowicza ze sprawy w Trybunale

Rzecznik Praw Obywatelskich chce wyłączenia sędziów TK Krystyny Pawłowicz oraz Stanisława Piotrowicza ze sprawy dotyczącej wykonania środków tymczasowych TSUE po pytaniu prawnym Izby Dyscyplinarnej SN. Rzecznik wskazuje na - w jego ocenie - "liczne i skrajnie jednostronne wypowiedzi" tych sędziów.

Jak wygląda rozwój epidemii w Polsce? Minister podał kluczowy współczynnik

Współczynnik reprodukcji koronawirusa – pokazujący, ile statystycznie osób zaraża chory z COVID-19 – wynosi obecnie dla Polski 0,89 i w żadnym regionie nie przekracza 1,0 – podał w środę wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski.

Joe Biden ogłosił wycofanie amerykańskich wojsk z Afganistanu

Prezydent USA Joe Biden oficjalnie poinformował w środę o wycofaniu do 11 września amerykańskich wojsk z Afganistanu. - Czas zakończyć najdłuższą wojnę Ameryki. Nie przerzucę odpowiedzialności zarządzania oddziałami USA w Afganistanie na kolejnego, piątego z kolei prezydenta - oświadczył.

Wywiad USA nie wie, kiedy i jak doszło do pierwszego zakażenia koronawirusem

Amerykański wywiad nie wie gdzie, kiedy i jak doszło do pierwszego zakażenia koronawirusem - przyznała w środę w Senacie szefowa Wywiadu Narodowego Avril Haines.

Coraz więcej aresztów tymczasowych. Zdaniem karnistów "to krok w złym kierunku"

Jak wynika z nowych statystyk resortu sprawiedliwości, rośne liczba aresztowań przedłużanych miesiącami - czytamy w "Rzeczpospolitej". To krok w złym kierunku – twierdzą karniści.

Adwokat Nowaka odpowiada Ziobrze: informacje podane przez ministra są nieprawdziwe

- Informacje, które dzisiaj usłyszeliśmy na konferencji prasowej Prokuratora Generalnego są nieprawdziwe. Bardzo łatwo można je zweryfikować na podstawie dokumentacji, która znajduje się w aktach sprawy – mówi Onetowi mecenas Joanna Broniszewska, adwokat Sławomira Nowaka. - Jestem absolutnie przekonana o niewinności mojego klienta i nie mogę doczekać...

"Powiedziałem, że cię pomszczę, synu". Reportaż Mateusza Baczyńskiego i Marcina Wyrwała

Ta sprawa budzi na Śląsku ogromne kontrowersje. 39-letni dentysta z Zabrza został pobity w barze przez dwóch mężczyzn i zmarł. Jednak do aresztu trafił tylko jeden z napastników. Choć wszystko zarejestrowały kamery monitoringu, to sąd ma problem z ustaleniem, kto doprowadził do śmierci lekarza. - To był lincz. Mój syn został zatłuczony – mówi ojciec...

Prof. Maksymowicz o oskarżeniach na temat badań nad płodami: to jest coś nieprawdopodobnego

- Dziwne, że oskarżenia w moim kierunku pojawiają się w momencie, gdy wielokrotnie podkreślałem nieprofesjonalizm ministra Niedzielskiego. Teraz atakując mnie ponownie wykazał się nieprofesjonalizmem. Powtarzam: nie było żadnych badań na płodach - powiedział w rozmowie z TVN24 Wojciech Maksymowicz.

W Legnicy odbędzie się ogólnopolska inauguracja punktów szczepień powszechnych

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zapowiedział, że w poniedziałek w Legnicy na Dolnym Śląsku ruszy pierwszy punkt szczepień powszechnych. Będzie to pilotażowa ogólnopolska inauguracja działania takich punktów – dodał.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!