2k followers 1442 articles/week
BBN po ataku Iranu na Izrael. Przedstawił ocenę prezydenta Dudy

Niepokojący rozwój wydarzeń związany z irańskim atakiem na Izrael jest pilnie monitorowany, także pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa Polski – podało w niedzielę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego na profilu w mediach społecznościowych.

Sun Apr 14, 2024 10:45
Syreny alarmowe na północy Izraela. Ostrzeżenie przed rakietami [RELACJA NA ŻYWO]

Iran wystrzelił w nocy ponad 300 dronów i rakiet w kierunku Izraela. "To największy atak dronów w historii świata" — podało CNN. Rzecznik armii izraelskiej poinformował, że udało się zestrzelić 99 proc. pocisków. Według najnowszych doniesień Joe Biden przekazał Binjaminowi Netanjahu, że USA nie wezmą udziału, ani nie poprą jakichkolwiek operacji ofensywnych...

Sun Apr 14, 2024 10:35
Świat według Donalda Trumpa. Republikanin komentuje atak Iranu na Izrael, jego zdaniem winny jest jeden

Donald Trump wykorzystał ostatnie wydarzenia na Bliskim Wschodzie do tego, by zdyskredytować swojego rywala w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem Joe Biden to "głupi człowiek i obłąkany tyran" i to on ponosi winę za atak Iranu na Izrael. Republikanin dodał, że gdyby to on zajmował stanowisko głowy państwa, incydent nigdy nie miałby miejsca.

Sun Apr 14, 2024 10:14
Muzeum Auschwitz cenzurowane przez Facebooka. Minister: to skandal

System moderacji Facebooka — należącego do koncernu Meta — usunął kilka postów z profilu Muzeum Auschwitz. Posty zostały oznaczone jako naruszające standardy społeczności, prezentujące "nękanie i molestowanie", "mowę nienawiści" oraz "podżeganie do przemocy". Wicepremier Krzysztof Gawkowski określił to jako "skandal" i zapowiedział, że rząd będzie domagał...

Sun Apr 14, 2024 10:04
Rosyjski model ataku Iranu na Izrael. Ostrzeżenie dla Zachodu

Stany Zjednoczone oraz ich partnerzy muszą stawić czoła coraz bardziej połączonej grupie przeciwników, którzy pomagają sobie nawzajem i uczą się od siebie — oceniają eksperci z amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną (ISW), wskazując na podobieństwo ataku Iranu na Izrael do działań Rosji i Huti.

Sun Apr 14, 2024 10:04
Rosyjskie firmy w potrzasku. Brakuje kluczowych komponentów. "Produkcja elektroniki opóźniona o pół roku"

Zachodnie sankcje zaczęły poważnie dawać w kość rosyjskim firmom. W jaki sposób? Chińskie instytucje finansowe zaczęły masowo odmawiać przyjmowania płatności za towary kupowane w Rosji. Biznes kombinuje, jak może, ale "zabawa ta staje się coraz trudniejsza i kosztowna". W efekcie produkcja krajowej elektroniki już teraz opóźnia się o ok. sześć miesięcy.

Sun Apr 14, 2024 09:53

Build your own newsfeed

Ready to give it a go?
Start a 14-day trial, no credit card required.

Create account