Onet Wiadomości

Latest articles

Tłumy w otwartych klubach. Policja wytacza cięższe działa

Trwający lockdown wywołuje coraz większą frustracje wśród przedsiębiorców, którzy mimo obowiązujących restrykcji i grożących im kar decydują się na otwarcie biznesów. W ostatni weekend dołączyli do nich masowo właściciele klubów. Policja i sanepid interweniują, ale sprawą może zająć się także prokuratura. W grę wchodzi złamanie przepisów kodeksu karnego...

Śledztwo w sprawie śmierci 23-latka w Krakowie. Miał rany kłute

W nocy z soboty na niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się na klatce schodowej w jednym z bloków w rejonie krakowskich Azorów.

Niż Lars nad Polską. Sprawdź, gdzie synoptycy zapowiadają zamiecie śnieżne

Intensywne opady śniegu oraz silny i porywisty wiatr, który wywołuje zawieje i zamiecie śnieżne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi, które są konsekwencją niżu Lars. Szczególnie trudna sytuacja jest na Podkarpaciu, gdzie z powodu zerwanych przez śnieg linii energetycznych oraz uszkodzonych stacji...

Szefowa KE interweniuje w sprawie opóźnień w dostawach szczepionek

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen rozmawiała w poniedziałek telefonicznie z prezesem firmy farmaceutycznej AstraZeneca Pascalem Soriotem w sprawie ogłoszonych przez nią opóźnień w dostawach szczepionek do UE. KE oczekuje, że firma wywiąże się z zobowiązań zawartych w umowie.

Obostrzenia w trakcie epidemii. Prof. Horban: można kupić hantle i ćwiczyć w domu

Jeżeli ktoś uprawia sport, to równie dobrze może uprawiać na świeżym powietrzu (...) - powiedział w poniedziałek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban w RMF FM. Zdaniem Horbana, "to nie jest jeszcze czas na luzowanie obostrzeń".

Rozdział Kościoła od państwa w deklaracji PO? "Jest i będzie"

Ireneusz Raś był gościem Elizy Michalik w "Onet Opinie". W programie rozmawiano na temat tego, czy w deklaracji ideowej Platformy Obywatelskiej znajdzie się zapis mówiący o rozdziale Kościoła od państwa. - Powinny tam być zasady i wartości, które łączą wszystkich ludzi - powiedział Raś. - Ja, jako polityk, opowiadam się za rozdziałem Kościoła od państwa....

Wygrała popularny amerykański program kulinarny. Wraz z mężem oskarżono ją o zabójstwo córki

Zwyciężczyni amerykańskiego programu "Worst Cooks in America" wraz z mężem została oskarżona o zabójstwo trzyletniej adoptowanej córki. Małżeństwo zostało zatrzymane w Simpsonville w Południowej Karolinie - informuje telewizja WHNS.

Poseł PiS wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk został w poniedziałek wybrany na wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy (ZPRE). Mularczyk jest przewodniczącym delegacji parlamentarnej Polski do ZPRE.

Absurdalne zamieszanie ze szczepieniami. Bydgoszczanin miał szczepić się 300 km od domu

Rozpoczęły się szczepienia seniorów przeciwko koronawirusowi. Jednak ze względu na niedostateczną liczbę szczepionek, brakuje terminów, aby wszyscy chętni mogli poddać się szczepieniu. Jedną z takich osób jest pan Zdzisław z Bydgoszczy, który miał udać się do punktu oddalonego 300 km od swojego domu. NFZ wyjaśniło swoją pomyłkę, ale Bydgoszczanin znów...

34-latek pobił seniora, bo ten zwrócił mu uwagę, że nie ma maseczki

Spore kłopoty czekają 34-letniego kielczanina. Mężczyzna pobił w centrum miasta 66-latka, bo ten powiedział mu, że trzeba nosić maseczkę. Agresywny napastnik tak popchnął pokrzywdzonego, że złamał mu rękę. Jego zachowanie rozliczy teraz sąd.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!