Onet Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

Groźna bakteria w serze mozzarella. Producent wycofuje partię

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu partii sera mozzarella w plastrach. Chodzi o markę "Sery z Goliszewa" produkowaną przez spółkę CEKO.

Prezydenci trzech świętokrzyskich miast chcą powalczyć o sejmik

Bogdan Wenta, Jarosław Górczyński i Konrad Krönig łączą siły i zamierzają powalczyć o jak najwięcej mandatów w świętokrzyskim sejmiku. Prezydenci Kielc, Ostrowca i Skarżyska tworzą nową inicjatywę polityczną, której testem będą właśnie najbliższe wybory samorządowe.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy wyniki? Gdzie je znaleźć? CKE wyjaśnia

24 maja rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Na wtorek zaplanowano egzamin z języka polskiego, na środę z matematyki, a na czwartek — z języków obcych. Kiedy uczniowie poznają swoje wyniki? Kiedy dostaną zaświadczenia? Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała szczegółowy harmonogram.

Kosiniak-Kamysz: Wyborcy PiS to wyznawcy. Nie zmienią zdania mimo gigantycznych cen

– Choćby się waliło i paliło te osoby, które deklarują przywiązanie do partii rządzącej, nie zmienią zdania pomimo gigantycznych cen żywności i kosztów życia. To jest bycie bardziej wyznawcą niż wyborcą. PiS 20-25 proc. poparcia ma od wielu, wielu lat. To jest stała baza. Dochodziło kilka milionów wyborców i ja proszę tych wyborców o to, żeby rozważyli...

Polska kupi sześć kolejnych baterii systemu Patriot

– To drugi etap budowy programu obrony powietrznej Wisła – poinformował we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, przekazując informacje o zakupie kolejnych baterii systemu Patriot.

Rosyjska studentka w Łodzi: Urząd nie da mi zgody na pobyt w Polsce? Poproszę o ślub kolegę-Polaka [WYWIAD]

Barbara Szumakowa z Czelabińska stara się o zgodę na pobyt stały w Polsce, co da jej możliwość dalszej pracy w Łodzi, w której się uczy. Mówi, że bez samodzielnie zdobytych pieniędzy nie będzie mogła zacząć wymarzonego kierunku. Ale 19-latka ma plan B. Jeśli zgody nie otrzyma, Rosjanka weźmie ślub. – Mam kilku kandydatów-Polaków, którzy chętnie zrobią...

Zmiany pogody z godziny na godzinę. IMGW wydaje ostrzeżenia. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej

Po dość pogodnym poniedziałku, we wtorek czekają nas zmiany. W części kraju zrobi się cieplej, ale jednocześnie do Polski wkroczy front atmosferyczny. W jego obrębie spodziewamy się wzrostu zachmurzenia, przelotnego deszczu i burz. Miejscami opady mogą być nieco mocniejsze. Sprawdź, gdzie najbliższej doby deszczu spadnie najwięcej.

Polska zakupi sześć kolejnych baterii systemu Patriot

– To drugi etap budowy programu obrony powietrznej Wisła – poinformowała we wtorek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, przekazując informacje o zakupie kolejnych baterii systemu Patriot.

Makabryczne odkrycie podczas sprzątania gruzów. W piwnicy bloku znaleziono ponad 200 zwłok

W piwnicy jednego z zawalonych bloków w Mariupolu znaleziono ponad 200 zwłok w zaawansowanym stanie rozkładu — poinformował we wtorek doradca mera tego okupowanego przez Rosjan miasta Petro Andriuszczenko. Miasto nad Morzem Azowskim zostało niemal całkowicie zniszczone przez rosyjskie wojska. Sytuacja humanitarna w Mariupolu jest katastrofalna. Według...

Reanimacja w krakowskim sklepie. Pomógł strażnik miejski

Podczas robienia zakupów w jednym z krakowskich supermarketów na ziemię upadł ok. 60-letni mężczyzna. Na pomoc ruszył mu Włodek, strażnik miejski, który akurat był w sklepie.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!