Onet Wiadomości

Latest articles

Kolejny dzień protestów w sprawie aborcji. Prezydencki projekt, wielka demonstracja w Warszawie i ataki na uczestników

Andrzej Duda przygotował projekt zmian w tzw. ustawie antyaborcyjnej, będący odpowiedzią na niedawną decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Tymczasem kolejny dzień w całym kraju trwały demonstracje związane z ograniczeniem prawa do aborcji. Wielka manifestacja odbyła się w Warszawie, a jej uczestników atakowały grupki nacjonalistów. Co wydarzyło się dziś...

Warszawa straciła ponad milion zł przez późną decyzję o zamknięciu cmentarzy

Przygotowanie czasowej organizacji ruchu, 30 linii cmentarnych i dodatkowych kursów komunikacji miejskiej - to wszystko kosztowało ponad milion zł. Przez dzisiejszą decyzję rządu o zamknięciu cmentarzy na trzy dni, podjętą w ostatniej chwili, Warszawa będzie musiała ponieść te koszty. - To kpina - komentuje Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Protest w Warszawie. Donald Tusk zabiera głos

"Warszawa teraz! Jeszcze Polska nie zginęła" - w taki sposób piątkowy protest w Warszawie skomentował były szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Według stołecznego ratusza, w protestach uczestniczyło ok. 100 tys. osób.

O. Leon Knabit zakażony koronawirusem

Koronawirus zatacza coraz szersze kręgi. "Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2" - poinformował w piątek wieczorem na jednym z portali społecznościowych benedyktyn z Tyńca ojciec Leon Knabit. Dodał, że obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Krakowie.

GIS informuje o wycofaniu niektórych partii produktów marki Lajkonik

Główny inspektor sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował w piątek o wycofaniu niektórych partii produktów marki Lajkonik z powodu zanieczyszczenia sezamu.

Pałki teleskopowe, gaz obezwładniający i petardy. Policja zatrzymała już ponad 30 osób

W trakcie dzisiejszego marszu w Warszawie doszło już do kilku incydentów. Grupy pseudokibiców zaatakowały uczestników demonstracji m.in. przy rondzie de Gaulle’a. Policja zatrzymała już ponad 30 osób uzbrojonych w pałki teleskopowe, czy gaz obezwładniający.

Ok. 100-tysięczny tłum na ulicach Warszawy. Ujęcia z drona pokazują gigantyczną skalę protestów

Fala protestów, która od ponad tygodnia przetacza się przez kraj nie uszła uwadze zagranicznych mediów, które bacznie obserwują napiętą sytuację w Polsce. Agencja informacyjna Reuters opublikowała nagranie z drona, które doskonale obrazuje skalę piątkowego "Marszu na Warszawę".

Poruszające słowa Anny Dymnej. Wyznała, że jej mąż walczy o życie w szpitalu i odniosła się do protestów. "To jest okrutne"

- Jestem bardzo zmęczona. Ja jestem negatywna, ale mój mąż walczy od 14 dni, a od dwóch jest w szpitalu – powiedziała łamiącym się głosem Anna Dymna, pytana o swoje zdrowie w programie "Sprawdzam" na antenie TVN24. - Lekarze walczą o jego zdrowie i życie. Bardzo im dziękuję. Jestem pełna podziwu, to są prawdziwi bohaterowie – dodała i podkreśliła, że...

Gigantyczny tłum protestujących idzie pod dom Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

Ulica Mickiewicza w Warszawie, gdzie mieszka prezes PiS, jest zablokowana przez policję, zastawiona policyjnymi samochodami. Blokada jest tak duża, że właściwie nie widać domu Kaczyńskiego - relacjonuje dziennikarz Onetu Bartosz Rumieńczyk.

Przewodniczący frakcji w Parlamencie Europejskim piszą do Morawieckiego. "Barbarzyńskie restrykcje"

"Chcemy wyrazić solidarność z tysiącami polskich kobiet, które wychodzą na ulice miast by protestować przeciwko barbarzyńskim restrykcjom podważającym ich fundamentalne prawa człowieka" - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez sześcioro liderów grup politycznych w Parlamencie Europejskim.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!