Onet Wiadomości - RSS Feed

Latest articles

Beata Kempa zakażona koronawirusem. "I mnie przychodzi zmierzyć się z COVID-19"

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Beata Kempa jest zakażona koronawirusem. O pozytywnym wyniku testu poinformowała za pośrednictwem serwisu Twitter.

Wybuch bomby lotniczej przy dworcu w Monachium. Cztery osoby ranne

Zakończyła się trwająca w środę blisko trzy godziny akcja służb ratowniczych w centrum Monachium po wybuchu 250-kilogramowej bomby lotniczej, pochodzącej z czasów II wojny światowej. Bomba eksplodowała podczas prac budowlanych przy dworcu Donnersbergerbruecke. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko.

Afera e-mailowa. Lista zadań dla "dziennikarzy" i "lista bestsellerów" Morawieckiego

Ujawniono kolejne e-maile ze skrzynek osób pracujących dla rządu. Nadawcą jest sam dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu. Wśród licznych odbiorców nowego e-maila ponownie pojawia się Michał Dworczyk. Wiadomość zawiera plan ogrania trzech lat rządów Morawieckiego. Wskazani są pracownicy mediów oraz propozycje zadań dla nich. Wskazuje ich z kolei były...

Zbrodnia w Miłoszycach. 25 i 15 lat więzienia dla oskarżonych

Sąd Apelacyjny skazał w środę we Wrocławiu Ireneusza M. na karę 25 lat więzienia, Norberta Basiurę zaś na 15 lat. Byli oni oskarżeni o gwałt i zabójstwo 15-latki w Miłoszycach w 1996 r. Za tę zbrodnię pierwotnie został niesłusznie skazany Tomasz Komenda, który został uniewinniony po 18 latach. Wyrok jest prawomocny.

Izrael twierdzi, że szczepionka chroni przed omikronem

Izraelski minister zdrowia Nitzan Horowitz poinformował w środę, że są oznaki, iż szczepionka chroni przed wariantem omikronem koronawirusa. W Izraelu zarejestrowano 4 przypadki zakażenia omikronem; ogólna zachorowalność jest niska - podał dziennik "The Jerusalem Post".

Warszawa pomaga uchodźcom. Dary ze zbiórki trafiły na Podlasie

Setki ciepłych ubrań, koców, butelek wody, produktów spożywczych z długą datą przydatności, a nawet zabawki dla dzieci - to niektóre z darów, jakie przekazali mieszkańcy stolicy w ramach zbiórki przeprowadzonej w weekend przez m.st. Warszawę, wraz z Caritas Archidiecezji Warszawskiej na rzecz migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Dzisiaj konwój...

Paweł Kukiz w sprawie ministra Mejzy: wkrótce nastąpi dymisja

- Nie wydaje mi się, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński pozwolił na dalszy taki stan, jaki jest z Łukaszem Mejzą, wkrótce nastąpi dymisja wiceministra sportu - ocenił w środę w Polskim Radiu 24 lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Koronawirus w Świętokrzyskiem. Szpitale tymczasowe w gotowości

- Łóżek dla potrzebujących wystarczy - zapewniał dziś w Kielcach wojewoda świętokrzyski. Zbigniew Koniusz przekonywał też, że szczyt czwartej fali pandemii może być za nami, ale gdyby tak nie było, to w regionie są placówki, które mogłyby zostać przekształcone w szpitale tymczasowe.

Egzorcyzmy pastora oglądał ksiądz. "W Polsce panuje głęboki analfabetyzm religijny"

Wiele emocji wśród internautów wzbudziło nagranie z Gdańska, na którym mężczyzna podający się za pastora przeprowadza egzorcyzmy. Film oglądał też ekspert ks. prof. Andrzej Kobyliński. - W Polsce jest powszechna akceptacja dla takich niebezpiecznych praktyk religijnych. Niestety, milczą duchowni, nauczyciele, lekarze, psycholodzy - mówi Onetowi.

W Sejmie projekt zakazujący aborcji. Protesty w całej Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

W Sejmie wieczorem odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu, zgodnie z którym aborcja ma być traktowana jak zabójstwo. W związku z tym za jej dokonanie może grozić od pięciu do 25 lat, a nawet dożywocie. Autorem projektu jest Fundacja "Pro-prawo do Życia". W związku z projektem w całej Polsce odbywają się protesty przeciwko inicjatywie...

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!