Money.pl - RSS Feed

Portal finansowy nr 1 w Polsce

Latest articles

"Bezpieczny Kredyt 2%" faktycznie jest bezpieczny? Sprawdzamy, czym rząd kusi młodych Polaków

Dwa procent na 10 lat, stałe oprocentowanie, około 1000-1300 zł niższa rata niż przypadku standardowych kredytów. Z pozoru nic, tylko brać. Czy na pewno? Na ile rządowy program "Bezpieczny Kredyt 2%" faktycznie jest bezpieczny? Czym może skusić młodych kredytobiorców a czym zrazić?

"Bezpieczny kredyt" faktycznie jest bezpieczny? Sprawdzamy, czym rząd kusi młodych Polaków

Dwa procent na 10 lat, stałe oprocentowanie, około 1000-1300 zł niższa rata niż przypadku standardowych kredytów. Z pozoru nic, tylko brać. Czy na pewno? Na ile rządowy program "Bezpieczny Kredyt" faktycznie jest bezpieczny? Czym może skusić młodych kredytobiorców, a czym zrazić?

Sklepowa bitwa na ceny masła uderza w branżę mleczarską. "To zapaść"

Obniżenie ceny kostki masła do 3 zł w marketach i dyskontach może uderzyć w branżę mleczarską. Klienci mogą się z tego cieszyć, ale przy tak niskich cenach nie będziemy mogli dobrze płacić rolnikom - mówią eksperci

USA planują kolejny cios dla Rosji. Cło na ważny surowiec ma drastycznie wzrosnąć

Rosja jest drugim co do wielkości producentem aluminium na świecie. USA planują uderzyć w to źródło dochodu reżimu Władimira Putina. Amerykańska administracja planuje wprowadzenia drastycznie wysokiego cła na import tego metalu z Federacji Rosyjskiej - informuje Bloomberg.

10 zł za wypłatę z bankomatu? Kolejne banki naliczają coraz wyższe opłaty

Koszt transakcji gotówkowych znacząco rośnie. Kolejne banki podnoszą opłaty zarówno za wypłaty z bankomatów, jak i operacje gotówkowe w oddziałach. Niebawem 10 złotych prowizji za wypłatę z bankomatu stanie się normą – donosi RMF FM.

Złoty gwałtownie słabnie. Oto co się stało

W poniedziałek za dolara płacimy już blisko 4,40 zł, gdy w czwartek było to zaledwie 4,26 zł. Gwałtowny zwrot na rynku walut, który w jeden dzień wywindował dolara w górę o 2 proc., w ocenie ekspertów zawdzięczamy bardzo mocnym piątkowym danym z rynku pracy w USA.

Bezrobocie drgnęło. Jest wzrost szacowanej stopy

Szacowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej stopa bezrobocia na koniec stycznia 2023 r. wyniosła 5,5 proc. – poinformowała PAP w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To oznacza wzrost o 0,3 pp. względem poprzedniego szacunkowego odczytu.

Jysk przekracza granicę 3 mld zł przychodów w Polsce. Zmienia system dystrybucji towarów

Na rynku polskim Jysk przebił już granicę 3 mld zł przychodów. Łącznie jego przychody były o 16 proc. wyższe niż rok wcześniej. Firma planuje również zmienić sposób dystrybucji swoich towarów.

Limit cen ropy skuteczny. Spadek rosyjskich przychodów o 30 proc.

Rosja odczuła skutki limitu cenowego nałożonego na ropę. Uderzenie było celne. W styczniu kraj ten zanotował przychody o 8 mld dol. mniejsze w porównaniu z takim samym okresem 2022 roku - poinformował szef Międzynarodowej Agencji Energii Fatih Birol. To spadek aż o 30 procent.

Bitwa na ceny masła. Największe sieci handlowe obniżają ceny za kostkę

Najpierw cenę za kostkę masła obniżył Kaufland. Rękawicę podjęła Biedronka i również zdecydowała się na ten krok. Następnie do maślanej batalii przyłączył się Lidl. Największe sieci handlowe prześcigają się w obniżaniu cen masła. Tak próbują przyciągnąć do siebie klientów.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!