Money.pl - RSS Feed

Portal finansowy nr 1 w Polsce

Latest articles

Ile stracimy na konflikcie z Brukselą? Ekonomista wylicza

Długotrwały konflikt na linii Polska-Bruksela może nas kosztować do 2026 r. nawet 170 mld złotych w utraconym PKB - wylicza Mateusz Urban, ekonomista Oxford Economics. Brak europejskich funduszy będzie oznaczał nie tylko znaczący spadek inwestycji publicznych, ale i osłabienie polskiej waluty oraz wzrost inflacji.

Maciej Brzozowski pokieruje Alior Bankiem. Zastąpi na tym stanowisku Iwonę Dudę

Rada nadzorcza Alior Banku zdecydowała, że na czele banku stanie wiceprezes zarządu Maciej Brzozowski. Nowy prezes obowiązki zacznie pełnić od soboty, 23 października. Dotąd na czele Alior Banku stała Iwona Duda, która trafiła do PKO BP.

Tesla bije rekordy. Magiczna bariera coraz bliżej

Akcje Tesli na giełdzie zyskują i osiągnęły w piątek rekordowy poziom. Firma należąca do Elona Muska jest bliska dołączenia do wąskiego grona przedsiębiorstw, których wycena rynkowa wynosi co najmniej 1 bilion dolarów.

Rząd zostanie bez unijnych pieniędzy? Byłby to precedens, jakiego w całej historii Unii jeszcze nie było

W czwartkowej rezolucji Parlamentu Europejskiego eurodeputowani wezwali Komisję Europejską, by ta znalazła kanały przekazania Polakom funduszy z pominięciem obecnego rządu. Samorządy twierdzą, że są przygotowane na taką ewentualność. – Unijne pieniądze trafiłyby w dobre i pewne ręce - zapewnia Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

Gigant z Chin uratowany? Spłacono obligacje warte 83,5 mln dolarów

Evergrande, jeden z największych chińskich deweloperów, dokonał kluczowej płatności i spłacił obligacje warte 83,5 mln dolarów - podają chińskie media. Tym samym spółka uniknęła na razie bankructwa.

Brzoska myśli o odejściu z InPostu? Padła deklaracja

"Ważne, by być gotowym na odejście i pozostawienie dziecka samemu sobie" - napisał Rafał Brzoska. Prezes InPostu szykuje się do odejścia z firmy? - W trakcie naszego IPO w Amsterdamie, a było to największe technologiczne IPO w historii Europy i zrobiła go polska spółka, zrobił to polski InPost, tam padła obietnica, tam przedstawiliśmy wizję. Ta wizja...

Zmiany w akcyzie. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która umożliwia kontynuację działalności w składzie podatkowym po rezygnacji z działalności dotychczasowego podmiotu prowadzącego skład. Już niedługo ustawę o podatku akcyzowym czekają kolejne zmiany - resort finansów chce zwiększenia stawek na część produktów.

Kluza ostro o inflacji i banku centralnym: tak naprawdę nie ma dziś RPP

- Można w zasadzie powiedzieć, że tak naprawdę nie ma dziś Rady Polityki Pieniężnej, a jedyną wyrazistą postacią jest prezes Glapiński - ocenił w programie "Rzecz o biznesie" Stanisław Kluza. Dodał, że po zakończeniu kadencji nie powinni oni pracować w NBP. Były przewodniczący KNF mówił też o groźnych skutkach inflacji oraz o tym, że bank centralny...

Fatalne wieści z europejskich fabryk. Nie ma z czego produkować

Produkcja hamuje, bo nie ma z czego produkować. Do tego dochodzą obawy o kolejną falę pandemii. Taki obraz europejskiego przemysłu wyłania się z najnowszych danych. Jednak zadyszka w gospodarce to nie wszystko. Tak drogo nie było nigdy - ostrzegają ekonomiści. Trzeba pamiętać, że koszty produkcji i problemy z surowcami przekładają się na ceny towarów...

Czternastki wkrótce trafią do emerytów. Pierwsze przelewy jeszcze w październiku

Ważne informacje dla emerytów i rencistów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych szykuje się do wypłaty "czternastek". Pierwsi szczęśliwcy otrzymają pieniądze na konta jeszcze w tym miesiącu.

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!