Money.pl - RSS Feed

Portal finansowy nr 1 w Polsce

Latest articles

Koniec z tanią benzyną. Tak Węgry będą walczyć z "turystyką paliwową"

Węgry ograniczają dostęp do tańszych paliw dla obcokrajowców. Samochody z zagranicznymi rejestracjami nie będą mogły tankować po cenie urzędowej. Kierowcy będą płacić cenę rynkową.

To już pewne, będzie czternasta emerytura. Decyzja zapadła

W czwartek wieczorem (26 maja) posłowie przegłosowali uchwałę o dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, czyli o czternastej emeryturze. Wypłaty czternastki rozpoczną się pod koniec sierpnia.

Zwrot ws. plajty Rosji. Kreml proponuje nowy mechanizm

Rosja jest coraz bliżej bankructwa, ale Kreml robi wszystko, co może, aby uniknąć najgorszego scenariusza. Rosyjski minister finansów Anton Siluanow poinformował, że Moskwa zaproponuje nowe narzędzie, które pomoże jej w zrealizowaniu zobowiązań.

Chcesz kupić mieszkanie, ale nie masz na wkład własny? To już nie jest problemem

W czwartek wystartował nowy rządowy program "Mieszkanie bez wkładu własnego". Umożliwi on zaciągnięcie kredytu hipotecznego z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego, która zastąpi wkład własny. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał pierwszą umowę w ramach nowego programu.

Polska się starzeje. "Dolewamy benzyny do ognia i się dziwimy, że nie gaśnie"

Jak dowiodły wyniki spisu powszechnego, Polska szybko się starzeje, na pewno szybciej niż byśmy chcieli. Podczas gdy rząd gasi pożar benzyną, doraźnie wspomagając emerytów, małe są szanse na reformę systemu emerytalnego. A to oznacza, że dzisiejsi 30-40 latkowie będą mieli bardzo niskie świadczenie. Gościem programu "Money. To się liczy" był Oskar Sobolewski,...

To nie są dobre wiadomości. W czwartek na rynkach drożeje ropa

Czwartkowe notowania nie napawają optymizmem. Ceny baryłek Brent i WTI drożeją ponad 2 proc. i w efekcie przekroczyły już sporo barierę ceny trzycyfrowej.

Putin nie ustępuje. Tak Rosja przygotowuje się do przejęcia zachodnich firm chcących opuścić kraj

Exodus zachodnich firm i sankcje wstrząsają Rosją. Dlatego kraj przygotowuje nowe prawo umożliwiające przejęcie kontroli nad lokalnymi spółkami zachodnich koncernów, które już zdecydowały się bądź dopiero zdecydują się opuścić Rosję na dobre. Moskwa tłumaczy, że w ten sposób chce chronić miejsca pracy i lokalny przemysł.

Waloryzacja emerytur. Opozycja: jest problem, którego państwo nie rozwiązało od lat

Parafrazując słynny już bon mot polskiego parlamentaryzmu: opozycja zagłosuje za 14. emeryturą, ale nie będzie się cieszyła. Posłanki i posłowie, z którymi rozmawiał money.pl, zgodnie przyznają, że trzeba pomagać najuboższym emerytom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ze względu na rozpędzoną inflację. Jednocześnie są zdania, że można to robić...

Dochód podstawowy dla każdego? "Nie jesteśmy leniwi"

- Z naszego badania wynika to, że Polacy są pewni tego, że by pracowali. Pomysł na kwotę 1300 zł, która nie jest wysoka, zakłada to, że taka kwota daje podstawowe utrzymanie, daje możliwość utrzymania się przy życiu, ale nie daje komfortu, więc nie zniechęca do podejmowania pracy. Można przypuszczać, że taka kwota nie dezaktywizowałaby - powiedziała...

1300 złotych za nic? "Są pomysły, aby to przetestować"

– Są pomysły, aby przetestować to, jak działa bezwarunkowy dochód podstawowy w polskich gminach pogranicza. On na razie nie ma zagwarantowanego finansowania, więc nie wiadomo, czy się odbędzie, dyskusja dotyczy tylko pomysłu. Jest krytykowany jako dostawanie pieniędzy za nic, te 1300 złotych nie wiązałoby się ze spełnianiem żadnych kryteriów – powiedziała...

Discover, share and read the best on the web

Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Follow RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!