Money.pl

Portal finansowy nr 1 w Polsce

Latest articles

AmRest będzie mieć nowego prezesa. Będzie zarządzał m.in. restauracjami KFC i Burger King

AmRest zarządza 567 restauracjami w Polsce pod markami takimi jak KFC czy Burger King. Samą spółką, jako prezes, rządzi obecnie Mark Chandler. Jednak zmieni się to 1 lipca. Zastąpi go Luis Comas.

Likwidacja OFE coraz bliżej. Wiceminister zapewnia, że pieniędzy z IKE nikt Polakom nie odbierze

Pieniędzy z Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE) nikt Polakom już nie odbierze i nikt ich nie opodatkuje - zapewnił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Przekonuje, że przekształcenie OFE w IKE ma pomóc w odbudowaniu zaufania do państwa.

Kursy walut. Słabsze notowania dolara

We wtorek złoty oddawał część z ostatnich zysków, gdzie za euro należało zapłacić 4,56 zł (wzrost o 3 grosze), a za dolara 3,82 zł (wzrost o 2 grosze). Krajowa waluta nie skorzystała na nieco słabszych notowaniach amerykańskiego dolara, gdzie kurs eurodolara utrzymywał się powyżej 1,19.

Kaucja za butelki. Im będzie wyższa, tym chętniej je oddamy

Kaucja za butelki nie może być za wysoka, ale im wyższa tym chętniej są one zwracane - wynika z raportu Eunomia Research & Consulting, który wskazuje, jak przygotować skuteczny system Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, który ma funkcjonować w Polsce od stycznia 2022 roku.

Sprawa Nowaka. Ukraiński biznesmen miał mu wręczyć gigantyczną łapówkę

Ukraiński biznesmen miał wręczyć 575 tys. dol. i 70 tys. euro łapówek Sławomirowi Nowakowi, jako szefowi Ukrawtodoru - podaje Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy.

Odebranie wsparcia z tarczy. Rząd odpowiada

Rząd odpowiada rzecznikowi MŚP na pytanie o, to kiedy przedsiębiorca może stracić wsparcie z tarczy antykryzysowej w przypadku złamania obostrzeń. "Konieczne jest prawomocne rozstrzygnięcie"

Vercom korzysta z boomu na e-commerce. Wchodzi na giełdę, zapowiada przejęcia

Vercom wchodzi na giełdę. Chce pozyskać z emisji nowych akcji 180 mln zł i przeznaczyć tę kwotę na przejęcia. Spółka, która tworzy rozwiązania ułatwiające firmom komunikację z klientami, jest beneficjentem rozwoju e-commerce. - Mamy globalne ambicje - mówi prezes Vercom.

Transformacja energetyczna. Górnicy z gwarancją zatrudnienia do emerytury

Górnicy dostaną gwarancję zatrudnienia w kopalniach do emerytury, a do tego pakiet osłonowy. Takie zapisy pojawią się w ustawie dot. funkcjonowania górnictwa po transformacji energetycznej, nad którą pracuje rząd.

Biznes w podziemiu. Minister: z tego co wiem, nie narzekają

- Dzięki działaniom rządu firmy w wielu branżach wciąż działają, a spadek zatrudnienia jest niewielki - tak o ewentualnym wsparciu dla branż objętych lockdownem mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Jak dodała, rząd zamierza przedłużyć okres obowiązywania tarczy branżowej do końca kwietnia. - Rozszerzyliśmy tę pomoc...

Sztuczna inteligencja w polskich firmach. Jesteśmy w ogonie UE

Chatboty, aplikacje do rozpoznawania mowy czy roboty pomagające klientom w zakupach - to tylko niektóre z przykładów zastosowania sztucznej inteligencji. W Polsce takie rozwiązania stosuje zaledwie 4 proc. firm. Pod tym względem jesteśmy w ogonie UE.

Discover, share and read the best on the web

Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters! Get unfiltered news feeds or filter them to your liking.

Get Inoreader
Inoreader - Subscribe to RSS Feeds, Blogs, Podcasts, Twitter searches, Facebook pages, even Email Newsletters!